Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначали День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Цього дня у Шполі відбувся мітинг та покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

— Вклонимось тим, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов`язок перед рідною землею і рідним народом, зупинив  катастрофу, і не дав їй перерости у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших держав. Ми гордимося своїми героями-земляками ,— зазначив у своєму виступі  перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Юрій Козоріз.

Як зазначив Юрій Олексійович,  днями було вручено орден «Герой Чорнобиля» нашому землякові, ліквідатору першої категорії, інваліду другої групи, жителю села Водяне — Георгію Кирченку.

До присутніх звернувся учасник ліквідації на ЧАЕС Олександр Рогозінський, розповівши віршованими рядками про ту страшну квітневу ніч 1986-го року і відчуття ліквідаторів,  які рятували світ від «мирного атома».

Від районної і міської влади та представників громадськості до пам’ятного знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» поклали вінки і квіти.

В усіх церквах цього дня були проведені молебні за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС.

Пам’ятна дата Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС була затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.