
Бойовий медик та інструктор з тактичної медицини шполянського "Ветеран Хабу" Олександр Кіреєв вчить надавати допомогу та сам раніше рятував поранених. Він починав свій шлях захисника з перших днів війни в зоні АТО. Чоловік раніше жив у Запорізькій області, але в минулому році мусив перевезти свою родину до Шполи.
Олександр розповів журналістам Шполяночки про проблеми на фронті на початку війни, що мають знати цивільні, аби вижити та що питають у нього чоловіки перед поїздкою на передову.
Бойовий шлях Олександра почався ще у 2014 році.
"В червні 2014 року я поїхав у місто Дніпро в державну адміністрацію, де формували добровольчі полки, - згадує ветеран. - Так як у мене була ІІІ група інвалідності, по мобілізації мене не взяли. Я вступив до національно-визвольного руху, де проходив навчання. Там я став санітарним інструктором. В 2015 році приєднався до лав ЗСУ в навчальний центр "Широкий лан", де також проходив навчання по медичній службі і займав посаду санітарного інструктора. Через деякий час вступив до 27 бригади "Ураган" в місті Суми. В квітні цього ж року був направлений до АТО в сектор "М" поблизу міста Маріуполь, де проводили евакуацію поранених. Там я займав посаду виконувача обов'язків начальника медичного пункту 27 бригади".

Чоловік каже, що виконував ці обов'язки через нестачу медиків на фронті.
"Мені довелось воювати на різних напрямках, це сектор "М" - Маріупольський напрямок: місто Маріуполь, село Ялта, місто Мангуш, місто Сарана, село Павлопіль, - продовжує ветеран. - Також Донецький напрямок, сектор "C" - місто Слов'янськ, місто Святогорськ, місто Красний Лиман".
Перші бойові виходи і роботу на лінії зіткнення чоловік пам'ятає досі.
"Одного разу ми стояли під Маріуполем, я не знаю що саме росіяни використали, але, найімовірніше, це були бойові отруйні речовини. Четверо наших хлопців почали задихатися. Поки ми їх везли до Маріуполя, я проводив реанімаційні заходи, такі як масаж серця і дихання рот в рот, мені допомагали ще два санітарних інструктори і санітар. Завдяки правильним діям всіх хлопців довезли живими", - ділиться медик.

За словами Олександра Кіреєва, в перші дні війни не вистачало кровоспинних препаратів, турнікетів і транспорту.
"Були проблеми з евакуацією поранених, автомобілі виходили з ладу, а нових не було", - розводить руками захисник.
Саме на Маріупольському напрямку медик отримав бойову травму, після якої довго лікувався і зрештою був звільнений.
У 2024 році, через ворожі обстріли росіян, Олександр з родиною був вимушений залишити рідну домівку в Запорізькій області і переїхати до Шполи.
"Неподалік, де проживала моя мама, росіяни застосували КАБ, від вибуху в неї сталася психологічна травма та почались панічні атаки, - говорить медик. - Так ми вирішили переїхати в безпечніше місце. Я зателефонував своїм побратимам зі Шполи і вони мені допомогли".

Нині Олександр Кіреєв проводить заняття по домедичній і тактичній медицині та проводить уроки виживання для дітей у Шполянському "Ветеран Хабі". Серед відвідувачів занять є хлопці, які тільки планують мобілізуватись.Часто питають порад у бойового медика.
"Хлопці, які через тиждень-два збираються на передову, приходять порадитись, в яку краще бригаду або війська вступити, - пояснює Олександр. - Люди, які хочуть знати більше, приходять на заняття і найчастіше запитують, як вижити в екстреній ситуації, при пораненнях, при кровотечі, як евакуювати себе або побратима".

На тренінгах учасники також дізнаються, як правильно діяти цивільним при пораненнях.
"В першу чергу для цивільних при пораненнях: якщо не знаєш і не вмієш, то краще не роби, доречніше викликати 103, - радить медик. - Перше правило - не нашкодить. Часто люди помирають через необізнаність. Потрібно знати саме елементарне: як хусткою чи мотузкою зупинити кровотечу, як провести штучну вентиляцію легень, чи як почистити дихальні шляхи".
У Олександра є багато планів на майбутнє, хоч і зізнається, що дуже хоче повернутися до рідного дому.
"Головним є перемога над окупантами, щоб повернутися додому і почати все спочатку", - сказав ветеран.