Вступили в силу зміни до держбюджету і Податкового кодексу

До 1 січня за ставкою 1,5% буде стягуватися військовий збір з доходів фізосіб.

Закони про внесення змін до Податкового кодексу та держбюджету на 2014 рік, прийняті Радою 31 липня і підписані президентом України Петром Порошенком, опубліковані в газеті Голос України та набирають чинності з 3 серпня.

Нагадаємо, Законом Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів тимчасово, до 1 січня 2015 року, введений загальнодержавний збір - військовий збір, який стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізосіб. Також до 1 січня підвищено рента на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти - з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км - з 28% до 55%, газу з покладів понад 5 км - з 15% до 28%.

Крім того, з 1 листопада 2014 збільшується "поріг" обов'язкової реєстрації підприємства платником ПДВ - з 300 тис. грн до 1 млн грн; продовжений до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставок лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування за нульовою ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами категорії Інтерсіті+.

З 1 листопада також вводиться система електронного адміністрування податку на додану вартість. Також на 5% збільшено розмір акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% і більше, віднесені до алкогольних напоїв.

Також Законом Про внесення змін до Закону України Про Державний бюджет України на 2014 рік скорочуються на 70% видатки на забезпечення діяльності ряду центральних органів виконавчої влади. Загальне скорочення витрат по цих органах складає 582,2 млн грн.

Законом також створено субвенцію державного бюджету міському бюджету Києва на виконання функцій столиці в обсязі 1,8 млрд грн.

Як повідомляв Кореспондент.net, 31 липня Верховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу. Зокрема, депутати погодилася з пропозицією Кабінету міністрів ввести тимчасовий, до 1 січня 2015 року, загальнодержавний 1,5%-ий збір на фонд оплати праці - "військовий збір".

Також депутати підтримали урядові зміни до бюджету, які передбачають збільшення видатків резервного фонду на утримання армії і відновлення інфраструктури Донбасу на 11 мільярдів гривень.

За матеріалами: Корреспондент.net