Випускник Шполянської школи №1 Андрій Юраш призначений послом Україні в Ватикані

Приємною виявилася звістка про призначення шполянина Андрія Юраша, який у 1986 році закінчив Шполянську школу №1, послом України у Ватикані.

Андрій Юраш – український релігієзнавець, політолог, експерт з питань державно-церковних взаємин, соціології та географії релігії, східної християнської традиції, державної етнополітики, прав національних меншин; доцент Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (2014—2020 рр).

Закінчив з відзнакою у 1992 році факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

1 грудня 1992 року зарахований на посаду викладача-стажиста кафедри теорії і практики журналістики. З 1995 року — переведений на посаду асистента цієї ж кафедри.

З 1993 по 1996 виконував обов'язки заступника декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи. З 1 вересня 1999 року працює на кафедрі радіомовлення і телебачення.

1996 року він вступив до Національної спілки журналістів України. Від 1997 року є членом Всеукраїнської асоціації релігієзнавців (від 2007 року — член правління), став одним із засновників Міжнародної Асоціації з Вивчення Релігії у Центральній та Східній Європі (ISORECEA).

Розпорядженням Глави Секретаріату Президента України від 9 березня 2006 року був призначений членом Робочої групи з питань свободи віросповідань при Президентові України.

У листопаді 2014 року призначений директором Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (керував до його ліквідації у 2020 році).

У вересні 2020 року очолив відділ у справах релігій Секретаріату Кабміну.

Вітаємо Андрія Васильовича з цим призначенням і бажаємо плідної праці на цій ділянці роботи!