Як поінформували у відділі внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Черкаській області, у 2016 році в напрямку профілактики спеціалістами проведено 339 лекцій (виступів, нарад, занять, індивідуальних бесід) в структурних підрозділах ДФС області, зокрема з роз’яснення антикорупційного законодавства, упередження фактів хабарництва, дотримання трудової дисципліни, норм професійної етики. 21-му працівникові служби в області винесено офіційні застереження про недопущення вчинення протиправних дій. З метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності ВВБ Головного управління ДФС у Черкаській області опубліковано 275 матеріалів у місцевій пресі та Інтернеті, здійснено трансляції 252 інформаційних повідомлень по місцевому телебаченню та радіо на антикорупційну тематику.
— Чи дають ефект лише виховно-роз’яснювальні заходи?
— Працівниками ВВБ проведено 141 службове розслідування та перевірки, за результатами яких керівництву районних органів ДФС області внесено 85 подань для вжиття заходів реагування щодо працівників, підпорядкованих ДПІ, 79 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності, у т.ч. 22 працівники звільнено з органів ДФС, — повідомляють у відомстві. — До органів прокуратури області у поточному році нами направлено 16 матеріалів для надання правових висновків діям працівників податкових та митних органів.
— Чи мають місце факти покарання?
— За результатами розгляду матеріалів перевірок ВВБ Головного управління ДФС у Черкаській області відкрито 5 кримінальних проваджень щодо співробітників ДФС та митниці у Черкаській області через вчинення ними кримінальних проступків, 3-м працівникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України, сьогодні матеріали кримінальних проваджень з обвинувальними актами направлені до суду. Щодо 2-х працівників складено протоколи про вчинення корупційного правопорушення, їх судом притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу.
— Хабарники теж відчули для себе небезпеку?
— З початку 2016 року працівниками ВВБ задокументовано 2 факти передачі громадянами неправомірної вигоди (хабара) працівникам фіскальної служби. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінальних правопорушень та розпочато 2 кримінальні провадження за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Трьом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ст. 369 ч. 3 КК України.
Також військовою прокуратурою Черкаського гарнізону та управлінням ГУ національної поліції в Черкаській області направлені до суду м. Черкаси три обвинувальні акти щодо осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ст. 369 ч. 3 КК України, для прийняття відповід-ного рішення.
Спілкувався
Юрій ГЛАДЕНКО.