Як Черкащина готується до другої хвилі епідемії коронавірусу

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що друга хвиля епідемії коронавірусу, яку прогнозували на осінь, розпочинається раніше. В Україні кількість хворих швидко зростає, а на Черкащині за добу виявляють 34 нові випадки інфікування. Журналісти “Про все” вирішили дізнатися, як готується Черкащина до другої хвилі епідемії.

Начальниця Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова зазначає, що зараз працюють всі заклади першої хвилі, а заклади другої - готуються до відкриття.

- Також переформатували Черкаську обласну лікарню, через декілька днів і вона почне працювати. Для другої хвилі у нас визначені ще 6 медичних закладів, які зараз проходять підготовку. Особливу увагу приділяємо Черкаській міській інфекційній лікарні. Але для того, щоб почати приймати хворих, закладам для початку треба підписати “ковідний пакет” з НСЗУ, - говорить Лариса Кошова.

За її словами, наразі завантаженість ліжок у лікарнях області становить близько 19%, норма - до 50%.

- Ми сподіваємося, що люди будуть дотримуватися маскового режиму, не будуть їздити в заповнених маршрутках тощо. Саме це може запобігти збільшенню кількості хворих. На мою думку, кількість інфікувань зросла через те, що люди не дотримуються карантинних заходів. Кожному треба зрозуміти, що коронавірус - це не фейк, а дійсно вірусне захворювання, яке передається від людини до людини та швидко поширюється, - зазначає пані Кошова.