Як депутати поділили додаткові гроші?

ФАКТИ І КОМЕНТАРІ

Наприкінці минулого тижня відбулося позачергове засідання сесії Шполянської районної ради, викликане необхідністю прийняти зміни до районного бюджету 2016 року. Також у ході роботи сесії депутати надали згоду на укладання контракту районної ради з головним лікарем КЗ «Шполянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталією Качан. У проекті рішення, підготовленому згідно з відповідним порядком, затвердженим постановою КМУ, спочатку пропонувалося укласти контракт терміном на три роки, але депутати вирішили укласти контракт терміном на 5 років.

Прийняти зміни до районного кошторису на поточний рік потрібно було для уточнень, спричинених змінами обсягів цільових субвенцій з державного та сільських бюджетів, розподілом перевиконання власних доходів районного бюджету за підсумками виконання за 11 місяців та проведення перерозподілу бюджетних асигнувань. Так, на покриття дефіциту в кошторисних призначеннях на оплату праці з нарахуваннями відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації передано кошти освітньої субвенції з держбюджету в сумі 838,3 тис. грн. Ще 196,3 тис. грн. делегували у вигляді субвенцій сільські бюджети району. З них 148,7 тис. грн. було виділено на заміну вікон у Капустинському та Буртівському НВК, 33,3 тис. грн. — на придбання продуктів харчування для учнів сільських шкіл, 14,3 тис. грн. — на пільгове перевезення громадян.

Фінансовий ресурс, який розподілили депутати за підсумками виконання районного бюджету за 11 місяців, склав 1 млн. 936,9 тис. грн. Ці кошти спрямовані на забезпечення потреб освітянської сфери, галузей охорони здоров’я та культури, соціального захисту. Зокрема, на суму 199,9 тис. грн. будуть придбані твердопаливні котли для Топильнянського НВК та Лозуватської ЗОШ, 154,3 тис. грн. виділено на закупівлю муль-тимедійних комплексів для міських шкіл та Сигнаївського НВК. Для кіноконцертного залу «Космос» придбають дизель-генератор для обігріву на суму 32,5 тис. грн., двома бандурами коштом 11,5 тис. грн. поповниться матеріальна база двох шкіл мистецтв — Шполянської та Сигнаївської. Нові пластикові вікна встановлять у міських навчальних закладах (ЗОШ №1, НВК №№2, 3), яким на ці цілі спрямували по 50 тис. грн., та у Васильківському НВК (24,9 тис. грн.), а для хору «Родина» Сигнаївського НВК придбають нове сценічне взуття на суму 20 тис. грн.

Депутати не поділили
заслуг у районі Політичні ревнощі,
або Чиї це добрі справи
Справжній шквал емоцій у політичних колах Шполи спричинив минулого тижня звіт голови Шполянської районної ради та міського голови Шполи за рік своєї роботи. Нічого надзвичайного, враховуючи той факт, що обидва керівники прозвітувались за весь депутатський корпус як районної, так і міської ради, що і мають робити хоча б раз на рік згідно з регламентом.

Проте політичні опоненти ВО «ЧЕРКАЩАН» (а обидва керівники вихідці саме з цієї партії) обурились цим фактом, немов, «вони не мали права цього робити». Відтак, перед тим, як розглядати питання порядку денного сесії, депутат районної ради Володимир Пустовіт зачитав спільну заяву політичних сил району (із підписами Володимира Пустовіта (ББП), Володимира Горбача (ВО «Батьківщина»), Володимира Дубини (Радикальна партія Ляшка), Віктора Свердела (НРУ), Петра Комара («Громадянська позиція»), Владислава Плосконоса («Укроп»), Ігоря Зачепи (Громадська рада Шполянського району), в якій вирішили публічно висловити своє незадоволення діяльністю іншої політичної партії, яка діє в районі, — ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Як стало відомо із тексту заяви, «черкащан» звинувачують у приписуванні собі заслуг та однобокому висвітленні подій у районі на сторінках своїх агітаційних політбюлетенів. Заявники, напевно вважають, що всі досягнення на Шполянщині належать їм та голові райдержадміністрації Володимиру Потапенку, тож попросили голову районної ради Олександра Кузуба і міського голову Сергія Кравченка пояснити на найближчій сесії свої дії.

Дивно і те, що останнім підписантом заяви є Ігор Зачепа, який значиться як голова громадської ради Шполянського району. Але таку громадську організацію, наскільки відомо, очолює Борис Кулик. А якщо мається на увазі Громадська рада при Шполянській райдержадміністрації, головою якої нещодавно обрано Ігоря Зачепу, то й в цьому випадку він не мав права підписувати заяву, оскільки його ГР не уповноважувала це робити. Як пояснив «Шполяночці+» заступник голови Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації Дмитро Вовк, склад ради представлений не політичними силами, а громадськими об’єднаннями, тому жодних політичних питань, тим паче на чиюсь користь, розглядати не може.

Однак на цьому засіданні сесії розгляд заяви не відбувся, оскільки вона не була вчасно подана згідно з регламентом. Хоча голова районної ради Олександр Кузуб був готовий надати вичерпні відповіді на всі запитання. Вирішено заслухати вищевказаних керівників на наступній черговій сесії, дата якої ще не визначена. Тож відпочити від нудної бюджетно-господарської рутини і потішитися емоційно-політичними дебатами місцевого розливу цього дня не вдалося.

Не чекаючи наступного засі-дання сесії, кореспондент «Шполяночки+» вирішила звернутися за коментарями до голови ра-йонної ради Олександра КУЗУБА, міського голови Сергія КРАВЧЕНКА та голови фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» у районній раді Сергія СТРУКА.

Олександр КУЗУБ: «Хочу, щоб і читачі газети, і опоненти зрозуміли дві речі.

Перша: я звітуюся, як голова Шполянської районної ради, представляючи результати діяльності всього депутатського корпусу. У звіті немає жодного слова про «ЧЕРКАЩАН» чи чиїсь особисті заслуги. Як голова районної ради я подякував представникам усіх п’яти політичних партій, що увійшли до ради цієї каденції, за конструктив у роботі і не відмовляюся від своїх слів. Ми представили карту району, куди упродовж року були спрямовані кошти платників податків та залучені нами фінанси.

Друга: дозволю собі нагадати, що більшість депутатського корпусу районної ради складають представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ», яким рік тому висловили довіру 40 відсотків виборців Шполянщини.

І головою райради обрали передусім представника «ЧЕРКАЩАН», а вже потім персоніфіковано Олександра Кузуба. Тож, як кажуть у народі, люби, Боже, правду!».

Сергій КРАВЧЕНКО: «Кому і що потрібно пояснювати? Що дороги робляться, які роками руйнувалися, чи що смітники вигрібаються, чи що вулиці освітлюються, чи що садочки нормально функціонують, а не жевріють? Так люди й самі бачать. А той, хто заздрить і завжди чимось незадоволений, хай зробить і про зроблене розкаже!».

Сергій СТРУК: «Діалог із нашими виборцями ми підтримуємо постійно, розглядаємо сотні звернень, оперативно реагуємо на них. І звіт про роботу та виконання обіцянок й обов’язків на тих посадах, куди ми делегували своїх представників, адресований нашим виборцям, а не політичним партіям. А О.Кузуб і є делегований «ЧЕРКАЩАНАМИ» та обраний депутатською більшістю голова районної ради. Навіть за регламентом він має щорічно звітуватися про виконану роботу.

Ми підготували спецвипуск про роботу всіх наших депутатів, і міського голови в тому числі. Попросили Олександра Кузуба дати звіт і про те, що зроблено в районі за кошти районного бюджету, розпорядником якого є районна рада. І розмістили його на сторінках свого спецвипуску, але жодного слова про те, що це робота лише «ЧЕРКАЩАН», там немає.

А хто заважає іншим політичним силам виготовляти свої партійні спецвипуски і розповідати людям про результати своєї роботи? У голови райдержадміністрації і його політичної сили є своя прес-служба і свої агітатори у ББП. Хай працюють. І як ми з вами бачили, в обласних виданнях вже вийшли матеріали про Володимира Потапенка, який переконує читачів у власних заслугах тих позитивних змін, що відбулися на Шполянщині за останній рік. Тож ці локальні політичні війни розраховані передусім на своїх партійних «босів», щоб не пожурили, що хтось, а не їхній ставленик, першим прозвітувався перед громадою.

Шануймося, люди!».

Наталія СТОРЧАК.

ВІДВІДУВАНІСТЬ СЕСІЙ ДЕПУТАТАМИ ШПОЛЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

За період роботи складу нині діючого скликання Шполянської районної ради відбулося 13 засідань сесій.

У відсотковому значенні відвідуваність депутатами пленарних засідань станом на грудень 2016 року така:

ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — 81,5%,

ББП — 80%,

ВО «Батьківщина» — 77%,

ВО «Свобода» — 74,4%,

Радикальна партія Ляшка — 64,7%.