Як карають порушників законів

Відповідно до закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» від 23 червня 2005 року та Кримінально-виконавчого кодексу України кримінально-виконавча інспекція Шполянського району забезпечує виконання понад 50% судових рішень, винесених судами.

Станом на травень 2016 року по обліках інспекції пройшло 123 засуджених та притягнутих до адміністративної відповідальності. Із них засуджених до виправних робіт немає, до громадських робіт — 6 осіб, до позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певним видом діяльності — 2 особи, звільнених від покарання з випробуванням — 97 осіб, порушників, притягнених до адміністративної відповідальності у вигляді громадських робіт за насильство в сім'ї — 18 осіб.

За направленням та під контролем кримінально-виконавчої інспекції всі порушники відпрацювали при сільських радах та в Шполянському комунальному підприємстві «Благоустрій», де були задіяні по прибиранню міських вулиць, парків, міських кладовищ та розчистці чагарників вздовж доріг.

За ухилення від адміністративного стягнення Шполянським районним судом двом особам громадські роботи було замінено на адміністративний арешт. Одна особа була притягнена до кримінальної відповідальності за ст. 389 ч.2 КК України за відмову виконувати громадські роботи. Звільнено по закінченні строку від призначеного судом покарання 20 осіб, а 10 осіб притягнено до адміністративної відповідальності.

З початку року особами, які перебувають на обліку, скоєно один повторний злочин — так було і минулого року.

Ірина КЛИМЕНКО, психолог Шполянського РВ КВІ УДПтСУ в Черкаській області.