ЯК НА ЧЕРКАЩИНІ БОРЮТЬСЯ ІЗ КОРУПЦІЄЮ

Як поінформували у відділі власної безпеки при Головному управлінні Державної фіскальної служби України у Черкаській області, в результаті проведених заходів у січні—березні 2016 року у напрямку профілактики відділом здійснено 349 заходів щодо упередження вчинення посадовими особами ДФС у Черкаській області та митниці корупційних правопорушень, а саме: проведено 136 лекцій (виступів, нарад, занять, індивідуальних бесід) в структурних підрозділах ДФС області, зокрема з роз'яснення антикорупційного законодавства, упередження фактів хабарництва, дотримання трудової дисципліни, норм професійної етики.

18 працівникам служби в області винесено офіційні застереження про недопущення вчинення протиправних дій. З метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності ВВБ Головного управління ДФС у Черкаській області опубліковано 96 матеріалів в місцевій пресі та Інтернет-ресурсах, здійснено трансляції 99 інформа-ційних повідомлень по місцевому телебаченню та радіо на антикорупційну тематику.

Працівниками ВВБ проведено 59 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких керівництву районних органів ДФС області внесено 30 подань для вжиття заходів реагування відносно працівників підпорядкованих ДПІ, 28 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

До органів прокуратури області у січні-березні поточного року відділом направлено 8 матеріалів для надання правових висновків діям працівників податкових та митних органів.

За результатами розгляду матеріалів перевірок ВВБ Головного управління ДФС у Черкаській облас-ті відкрито одне кримінальне провадження щодо співробітників ДФС у Черкаській області, які вчинили кримінальні проступки. Нині триває досудове розслідування. Щодо одного працівника складено протоколи про вчинення корупційного правопорушення, та судом притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу.

Також задокументовано 2 факти передачі громадянами неправомірної вигоди (хабара) працівникам фіс-кальної служби. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінальних правопорушень та розпочато два кримінальні провадження за ч.З ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Трьом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ст. 369 ч.З КК України.

Військовою прокуратурою Черкаського гарнізону направлений до суду м. Черкаси обвинувальний акт щодо особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 369 ч.З КК України, для прийняття відповідного рішення.