Як проросійські сили в Україні намагаються «знищити» Тимошенко

З телеекранів та газет щодня ллється бруд на Юлію Тимошенко. Бруд, який багатократно спростовувався. Але провладні політики та так звані експерти продовжують ширити брехню довкола Ю.Тимошенко. Аналогічну кампанію з дискредитації проводила і минула влада Януковича.

До речі, нині у США набуває нового розголосу судовий процес над Манафортом, що за гроші Януковича та на користь Москви поливав брудом Юлію Володимирівну.

Розберемось глибше у «справі Манафорта».

По-перше, звинувачення у зраді національних інтересів через газові контракти, яке тоді та й нині розганяють опоненти Тимошенко, було проплаченою брехнею, організованою Манафортом за гроші свого клієнта Януковича. Адже Тимошенко була єдиним потужним політиком, яка заважала Януковичу в його авторитарних та грабіжницьких намірах.

Другий факт «справи Манафорта» — синхронність інтересів Кремля і проросійського ставленика Януковича у справі проти Тимошенко. Як доводять матеріали гучної в США справи, Манафорт в своїх діях свідомо та цілеспрямовано відстоював інтереси правлячої верхівки Російської Федерації. Власне, як і Янукович.

Чотири з п’яти останніх президентів України вважали «справою честі» поливати брудом лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко.

На старті нової передвиборчої кампанії діючий Президент Порошенко вирішив реанімувати весь попередній арсенал чорного PR, напрацьований роками у боротьбі з Тимошенко. Складається враження, що нині керівник держави намагається приклеїти на Тимошенко ярлик «прокремлівського політика».

Однак матеріали справи Манафорта, оприлюднені в останні дні, доводять абсолютно протилежне: Кремль руками Манафорта як фактично своєї довіреної особи займався масштабною дискредитацією проукраїнського політика Тимошенко, яка за часи свого прем’єрства продемонструвала прихильність до союзу з ЄС та ідеї вступу до НАТО.

Сьогодні важливо, аби ніхто не забував, що поливання брудом Тимошенко — це діяльність проросійських сил в Україні. Вибори Президента 2019 року визначать: президентом стане проукраїнський політик нового ґатунку чи прокремлівський засланець, що поверне Україну у лоно «руського міру».

Олег ПОСТЕРНАК, кандидат історичних наук