Як спіймати на гачок: у чому секрет?

«Немає більш приємного заняття на природі, як сісти десь біля води з самого рання, та з вудкою і ...», – так думає будь-який рибалка, і в цьому є значна частка правди. Рибальство є однією з найдавніших форм нашої господарської діяльності. Напевно відтоді, як людина навчилася ловити рибу, вона навчилася і філософствувати. А як можна без цього на риболовлі? Адже рибалка ніколи не знає, що на нього чекає. Завжди сподівається на удачу, і, повертаючись додому з уловом, відчуває почуття глибокого задоволення.

Щорічно у другу неділю липня відзначається професійне свято рибалок. Цього року святкуватимуть його 14 липня. З цієї нагоди «Шполяночка+» поспілкувалась із Володимиром Березенком, досвідченим рибалкою.

Володимир рибалить з 10 років. Каже, що захопило його це заняття одразу. Дав поштовх і фундамент знань у цьому родич Володимир Фуркало. Ще маленьким хлопчиком азарт спіймати та принести рибу додому, щоб мама наготувала вечерю для родини, приносив неабияке задоволення. Через те, що вже змалечку Володимир відчував себе добувачем, виріс справжнім чоловіком.

У юні роки рибальство стало приводом для зустрічі з друзями, або ж навпаки – для усамітнення. Згодом це переросло у справжнє хобі, яке надихає чоловіка і зараз.

Практично кожні вихідні він збирає необхідне устаткування та вирушає до води. Часто компанію йому складає онук Коля, якого Володимир і научив рибалити. Дідусь-рибалка з нетерпінням чекає, коли і молодший онук Ваня підросте та зможе перейняти досвід від дідуся.

Для Володимира риболовля – це не банальний процес, який обмежується лише безпосереднім виловом риби, а своєрідне таїнство, яке потребує ретельної та серйозної підготовки. Налагодити сам процес – це ще далеко не весь перелік обов’язкових і таких приємних справ для будь-якого риболовця.

Досвідчений рибалка поділився кількома порадами та особливостями улюбленого заняття для рибалок-початківців:

-збираючись на риболовлю, необхідно уважно оглянути снасті й перевірити їхню готовність;

-беріть на риболовлю тільки необхідне;

-не кладіть вудилище у воду, краще скористайтесь спеціальним предметом, щоб вудка не набралась водою;

-не перезакидайте снасть без необхідності;

- не робіть зайвого шуму та різких рухів, добре маскуйтесь;

- риба любить місця, які чимось виділяються на водоймі.

-у невеликих вузьких річках кльов кращий на розширеннях, у широких — на мілинах, у мілких — у ямах, у стрімких — в затоках, заводях, у стоячій воді — на протоках;

- прикормка — запорука успіху. Якщо рибалите на незнайомій водоймі — спробуйте з'ясувати у старожилів: що ловиться і на які насадки; майте з собою декілька насадок і наживок.

Також є особливість— на яку саме рибу збираються рибалити: якщо на карася, то ліска повинна бути тоншою, а якщо на більшу рибу, то необхідно взяти товщу ліску або шнур.

ЮЛІЯ ЗАРУДНІЦЬКА