Як у Лозуватці відтворили історично-побутовий антураж

  День села Лозуватка цього року відзначали по-особливому.

 Розпочалося святкування саме так, як описано в книзі історії Лозуватки Івана Юхимовича Турчака. Біля сільського будинку культури, де встановлений бюст Тараса Шевченка, зібралася майже вся громада Лозуватки, Кам’януватки, приїхали гості із Лебедина, Василькова, Топильної, Княжі, Сердегівки та міста Шпола.

  Звучить українська пісня і от з боку дороги Черкаси-Умань, яка раніше звалася Чорним, Битим, або Чумацьким шляхом, наближається до місця проведення основного дійства козачий віз. В упряжі — міцний кінь «Адам», а на возі — герої в українському національному вбранні, джура козацького війська Гегельський та брати-чумаки Черненки, які співають старовинну українську пісню. Наблизившись до імпровізованої сцени, складеної із соломи, очерету та лоз, джура Гегельський звернувся до чумаків: «Брати мої, яка тут чудова мальовнича місцина! Чому б нам не оселитися й не жити тут?» «І справді, — відгукнулися чумаки. — Яка краса пропоную збудувати курені та й зупинитися тут». Сплели з лози й очерету куреня та заселилися в нього… І назвали своє поселення Лозуваткою. Ведуча Тетяна Кара провела історичний екскурс у минуле. А тим часом із будинку культури під виконання Гімну України вийшли діти, які винесли п’ятиметровий український прапор. На фоні державного символу до сцени запросили десятьох учасників бойових дій в зоні АТО, яким усі подякували за мужність і героїзм під час захисту рідної землі.

  Концертна програма була більш ніж насиченою, сповненою новинок і сюрпризів. Неабияк сподобалися аудиторії неординарні гості із Канева — дует «Козаки», які вправно вигравали на гармошках з виконанням українських пісень. Не менш порадували глядачів і наші місцеві наймолодші виконавці — дівчатка в українських вишиванках із дитячого гуртка під керівництвом Ірини Таран, які своїми солов’їними дзвінкими голосами не раз здіймали гучні аплодисменти. А також радо вітали і учасників художньої самодіяльності нашого СБК, для яких наші спонсори із СТОВ «Першотравневе» ГК «ЛНЗ» пошили нові сценічні костюми.

  Упродовж всієї програми лозуватчан народжували у 25-ти номінаціях. Відзначали найстарших, наймолодших, найкращих господарів, громадських активістів, визначили і завзятого рибалку, невтомного пасічника, найдосвідченішого продавця, кухаря, найспортивнішу людину тощо. Всім їм вручали подарунки, які придбали за фінансової допомоги СТОВ «Першотравневе», ФГ «Фаворит» та «Сичов», ПП «Мальчик», Руслана Очеретяного, Ірини Олійник, Ніни Щуровської.

  Сюрпризом виявилася ще одна акція. Впродовж святкової програми Тетяна Кара роздавала всім охочим надувні кульки у подарунок, які не всі хотіли брати. А тоді виявилося, що всередині… жетони на цінні призи: поросята, гусятниці, емальовані каструлі! Захопили усіх й інші конкурси — «міцні козаки», які перетягували автомобілі, піднімання на 6-метровий стовп за призами. Не лише дорослі розважалися в змаганнях, а й діти. Найспритніші хлопчики, які влучно кидали кукурудзу у відра з 4-хметрової відстані, теж отримали подарунки. Із задоволенням дітлахи каталися на возі. Приваблювала і виставка виробів народних умільців та історичних експонатів, учасники свята з цікавістю розглядали старовинні речі українського побуту, великі стенди зі світлинами учасників АТО, історії села, досягненнями сьогодення. Новинкою святкування стали вокально-інструментальні композиції на електрогітарах у виконанні художнього керівника Анатолія Глека та гостя із Кримок Олександра Меркотана.

  Дискотека для дорослих і молоді тривала до пізнього вечора під частування смачною кашею та іншими смачними стравами. Наше свято дійсно об’єднало всіх селян і гостей у єдину українську родину!    

 Станіслав БОЙКО