Як видалити кліща у собаки

Спосіб №1
Якщо ви виявили у свого вихован­ця паразита, то його потрібно негайно витягти. Щоб зробити це, знадобить­ся олія, звичайне кільце, вата, пінцет і піпетка. Розберіть шерсть навколо ко­махи і покладіть на тіло собаки кільце так, щоб паразит опинився всередині кола. Потім піпеткою капніть олію прямо на кліща. Через кілька хвилин пінцетом спробуйте витягнути комаху. Обертайте пінцет проти годинникової стрілки, але не витягуйте кліща насильно. Якщо його голова залишиться всередині собаки, то це загрожує поганими наслідками. У такому випадку краще ще капнути олії на кліща і повторити процедуру. Після видалення протріть ранку спиртом.

Спосіб №2
Якщо ви не знаєте, як видалити кліща у собаки безпечно, то цей спосіб для вас. Візьміть голку і розжарте її на плиті (тримайте голку плоскогубцями або іншим підручним предметом, щоб не обпектися), потім застроміть голку в тіло кліща. Будьте при цьому акуратні, щоб не обпекти собаку. Потримайте голку деякий час в комасі, після чого витягніть кліща як у попередньому способі.

Спосіб №3
Цей спосіб, який підказує, як витяг­нути кліща у собаки, схожий на пер­ший. Знову капніть на паразита олією і зачекайте кілька хвилин. Після цього візьміть нитку, обв’яжіть нею кліща і повільно потягніть вгору
У будь-якому разі, після видалення кліща, переконайтеся, що паразита ви­лучено повністю, а також обов’язково добре обробіть місце укусу, щоб собака не занесла собі інфекцію.