ЯКБИ МЕНІ, МАТУСЮ, НІЖКИ, Я Б ТОБІ У ВСЬОМУ ДОПОМАГАВ!

Кажуть, що Господь ніколи не дає людині не по її силам. Але інколи одній людині від долі перепадає скільки випробовувань, що, здавалося б, їх неможливо здолати…
Василина Козленко народилася і виросла у Товмачі, з дитинства була привчена працювати на землі, трудилася в місцевому колгоспі обліковцем. Пишається, що була ученицею світлої пам’я-ті Вчителя з великої літери, поета Володимира Колоса. Донині пише сама вірші, які допомагає їй редагувати її син Володя. Талант від батьків передався і синові та не судилося йому розвинути його, адже в ранньому дитинстві його спіткала тяжка хвороба, яка прикула його до візка на все життя. В родині Козленків народилося четверо дітей, Володя був третім. І саме йому в сім’ї приділяють найбільше уваги і турботи.

Родина проживала донедавна у Шполі, але для Володі життя в квартирі в багатоповерхівці було більш ніж похмурим, отож переїхали до Кримок, де купили дім із розкішним садом та городом. «Тут у нас фрукти родять, і малину вирощуємо, а на клумбі перед хатою все в трояндах потопає!» — з ентузіазмом розповідає Василина Василівна, яка попри всі життєві виклики з оптимізмом дивиться на світ. Декілька років тому поховала іншого сина, який помер від хвороби, доглядала і чоловікового батька, маму, які теж пішли з життя. Горе ще більш зміцнило родину, дві дорослі доньки намагаються всім допомагати батькам та братові Володі, який завжди їх невтомно чекає в гості. Володя зовсім не вдається в депресії, завжди всміхнений, радіє, коли його відвідують сусідські діти, односельчани, родичі. От і цього разу радо сприйняв гостей напередодні Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями — журналістів, громадських активістів-волонтерів зі Шполи Ігоря Зачепу та Василя Білецького, соціального працівника Наталію Музику. В надзвичайно приємній атмосфері відбулося спілку-вання. Володя розповів про свої захоплення — дуже любить читати художню літературу, Біблію, уважно слідкує за новинами і подіями в Україні, вболіває за рідну країну. Обожнює літо, бо тоді він весь час проводить в саду серед краси природи.

Василина Василівна вважає, що найголовніше — це віра в Бога, саме на нього слід всім покладатися і він захистить, допоможе навіть в найглибшому відчаї. Зараз перед нею постала нова хвиля тривоги — Володі вкрай необхідна нейрохірургічна операція, запланована київськими лікарями на березень цього року, від якої залежить життя дитини. На це потрібні кошти в сумі 100 тисяч грн. Якщо ці рядки читають небайдужі люди, котрі мають можливість допомогти Володі, звертайтеся, будь-ласка, в редакцію, ми будемо всім щиро вдячні за проявлену турботу про життя такої чудової і приємної людини.

«Якби ж мені, матусю, ніжки, я б тобі у всьому допомагав!» — звертається Володя до своєї мами, яку дуже любить. «Хотілось би, щоб люди не віддавали хворих діток до інтернатів, — каже пані Василина. — Їм так потрібне родинне тепло — як повітря! То нічого, що важко, я не маю особистого життя, я повністю віддана догляду за дитиною, але мене це не ламає і не засмучує, я роблю все, щоб його життя якомога більше наповнювати радощами».

Гостям зовсім не хотілося залишати цю гарну оселю, пообіцяли зустрітися на новорічно-різдвяні свята. Цього ж дня волонтери з гостинцями відвідали іще двох діток, які теж живуть з недугом — Арсенчика Хавруся та Максимку Мригу, передали пакунка через бабусю і Катрусі Савранській, яка нині навчається в м. Новомиргород в спеціалізованій школі-інтернаті для дітей з вадами слуху.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).