Яким буде цьогорічний урожай?

Від початку жнивної кампанії аграрії Черкаської області зібрали понад 258,7 тисяч тонн озимих зернових із площі майже 61 тисяча гектар. Загалом поля області засіяно на площі майже 346 тисяч гектар: озимою пшеницею, ячменем, житом та ріпаком. Про це повідомив під час зажинок у Канівському районі голова ОДА Юрій Ткаченко.

— Ми очікуємо добрий урожай, аби тільки погода дала можливість вчасно зібрати його, — зауважив очільник області. — Темпи збору озимих культур нарощуються: якщо ще на минулому тижні за добу обмолочували по 5 тисяч гектарів поля, то вже зараз — по 13 тисяч. Середня урожайність озимої пшениці наразі сягає 47 центнерів з одного гектара , минулого року — 46 центнерів. Не хотілося б загадувати наперед, але є сподівання, що далі цей показник збільшуватиметься. Якщо на початку жнив збору врожаю заважали дощі, то зараз погода лише сприяє цьому.

Серед особливостей нинішніх жнив, за словами Юрія Ткаченка, є те, що посіви достигають нерівномірно. На це вказує кілька причин: різні сорти та погодні умови, та у зв’язку з виляганням посівів через дощі та буревії у квітні-травні. Аграрії застосовують індивідуальний підхід до технології збирання.

Під час нинішньої жнивної кампанії на ланах працює дві тисячі зернозбиральних комбайнів, переважна частина з яких — високопродуктивні, понад чотири тисячі тракторів та майже 1,5 тисячі іншої сільськогосподарської техніки.

За даними Департаменту агропромислового розвитку по Черкаській області станом на 16.07.2014:

  • озимих зернових культур намолочено 239,9 тисяч тонн, середня урожайність — 43,7 ц/га (на площі 54,9тисяч гектарів, що становить 23,1 %);
  • озимого ячменю — 101,4 тисяч тонн, середня урожайність — 39,5 ц/га (обмолочено на площі 25,7 тисяч га – 92,1%);
  • озимої пшениці — 138,5 тисяч тонн, середня урожайність — 47,4 ц/га (обмолочено на площі 29,2 тисяч га, що становить 14,0 %);
  • озимого ріпаку — 77,5тисяч тонн, середня урожайність — 26,6 ц/га (обмолочено на площі 29,2тисяч гектар, що становить 71,1%);
  • ярого ячменю зібрано 9,40  тисяч тонн на площі 2,69 тисяч гектар, що становить 4,9 %, з середньою урожайністю 34,9 ц/га;
  • гороху зібрано з площі 3,0 тис.га — 38,7%, намолочено 9,4  тис.тонн, з середньою урожайністю 31,4 ц/га.

За інформацією начальника управління агропромислового розвитку Шполянської райдержадміністрації Андрія КУНЦЯ, на території Шполянщини жнивна кампанія триває біля двох тижнів. За цей період господарствами району на 100% зібрано озимий ячмінь, яким було загалом засіяно 1355 га. За оперативними даними зібрано більше 5 тис. тонн з середньою урожайністю 38ц/га. Завершується обмолот озимого ріпаку (95%) — намолочено більше 10 тис. тонн з середньою урожайністю 27 ц/га. Розпочали молотити ярий ячмінь (32%) та озиму пшеницю (32%). Відповідно урожайність становить 36 ц/га та 50ц/га, ці показники поступово змінюватимуться. Налічується також до 1000 га полеглих від негоди хлібів, що дещо знизить кількість урожайного намолоту.

Андрій Кунець відмічає непоганий урожай 2014 року, який дорівнюватиме торішньому, а минулого року Черкащина, як відомо, зайняла перше місце в Україні по збору врожаю.

Дані сформовано за результатами моніторингу результатів жнив у 27-ми сільськогосподарських підприємств, які входять в коло статистичних звітуючих. Найуспішнішими у зборі урожаю-2014 року є Група компаній «ЛНЗ», СПОП «Відродження», СТОВ «Лан», СПОП «Агропрогрес», СТОВ «Іскрене», СТОВ «Агроспілка», ТОВ «Урожай».

Підготувала Наталія СТОРЧАК