Якої оцінки заслуговує стан освіти Шполянщини

30 серпня 2016 року в Шполянській кіноконцертній залі «Космос» відбулася щорічна серпнева педагогічна конференція за участю керівників закладів освіти, райметодкабінету, керівників методоб’єднань, голів профкомів, новопризначених молодих педагогів, працівників відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту та районного методичного кабінету. У роботі конференції також взяли участь голови райдержадміністрації Володимир Потапенко та районної ради Олександр Кузуб, заступники голови районної ради Лідія Татарина та міського голови Віталій Плетінь, начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Павло Вербівський, завідувач райметодкабінету Оксана Курінна, голова ради голів профкомів закладів освіти Олег Тішков, депутат районної ради, голова постійної депутатської комісії з питань освіти, учитель Ярославського НВК Анатолій Головкін.

Перед початком роботи кращим педагогічним працівникам району було надано право покласти квіти від учасників конференції до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку, обеліска Слави, пам’ятного знака Героям Небесної Сотні та згадати у мовчазну хвилину усіх, хто боровся заради нашого буття.

Освітяни району мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом, новими ідеями, планами на майбутнє, оглянути виставку творчих робіт учнівсько-педагогічних колективів та виставку педагогічних технологій.

Приємним моментом заходу було привітання 10-ти молодих спеціалістів, вчорашніх випускників педагогічних вузів та училищ, якими поповнилася освітянська сім’я Шполянщини і які розпочнуть з нового навчального року свою першу трудову діяльність в навчальних закладах району.

Основну частину робочого часу зайняла доповідь начальника відділу освіти Павла Вербівського про підсумки розвитку дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти у 2015—2016 навчальному році та завдання на 2016—2017 навчальний рік, яка містила аналіз роботи мережі навчальних закладів району, їх матеріально-технічного забезпечення, якість освіти та основних орієнтирах виховання.

В обговоренні доповіді взяли участь Оксана Курінна, завідувач районного методичного кабінету, яка проаналізувала результати ЗНО та рівень навчальних досягнень випускників 2016 року, Лариса Боїн, заступник директора з навчальної роботи Шполянського НВК №2, яка ознайомила присутніх з інноваціями для створення освітніх індивідуальних траєкторій розвитку особистості, Ольга Толчініна, завідувач районної ПМПК, яка зупинилася на аспектах інклюзивного навчання дітей з особливими потребами, Яна Рябокінь, директор Лозуватської ЗОШ, яка на прикладі свого навчального закладу поділилася досвідом роботи літнього табору та співпраці з іноземними волонтерами у мовному таборі, а також наймолодший керівник — Лілія Усик, директор Шполянської СЮТ, яка зосередила увагу на сьогоденні, проблемах, завданнях у житті сучасного позашкільного навчального закладу.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися голова райдержадмі-ністрації Володимир Потапенко, голова райради Олександр Кузуб та заступник міського голови Віталій Плетінь, які привітали всіх з початком нового навчального року, побажали невичерпного оптимізму дитинства, невсипущої енергії молодості та життєдайної мудрості, зрілості у новому навчальному році, а також відзначили кращих педагогів та педагогічних колективів нагородами.

Ювілейну медаль «25 років Незалежності України» отримав вчитель фізичної культури та захисту Вітчизни Сигнаївського НВК Іван Свердел, спільну грамоту райдержадміністрації та районної ради за І місце в огляді-перевірці готовності закладів освіти до роботи у 2016—2017 навчальному році та цінний подарунок — ноутбук вручено колективу Матусівського НВК №1, за ІІ місце — акустичну систему і принтер отримав колектив Лозуватської ЗОШ, за ІІІ місце — фотоапарат у подарунок одержав колектив Шполянської СЮТ. За кращу підготовку до нового навчального року відзначено колективи Васильківського, Лебединського №1, Сигнаївського, Шполянського №2 НВК, Шполянської ЗОШ №1 та Шполянського ДНЗ №1 «Ялинка». Грамотою міської ради відзначено колективи Шполянської ЗОШ №5, Шполянського НВК №3, Шполянського ДНЗ №3 «Калинка» та Матусівської ДЮСШ. За суттєву матеріальну підтримку навчально-виховних закладів у підготовці до роботи в 2016—2017 навчальному році, а це близько 400 тисяч гривень, відзначено голову спостережної ради групи компаній «ЛНЗ» Дмитра Кравченка. Дипломи та грамоти управління освіти і науки Черкаської ОДА кращим педагогічним працівникам та колективам методичних об’єднань району вручили начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Павло Вербівський та голова ради голів профкомів закладів освіти Олег Тішков.

Районним керівництвом відзначено високий рівень проведення педагогічної конференції, до організації якого особливо доклали свої зусилля працівники районного методичного кабінету та відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту.

Оксана ГУКАЛО.