ЯКОЮ БУДЕ ЗИМА В НАСТУПНОМУ РОЦІ?

Справжні морози прийдуть в Україну після 10 грудня. Новий рік українці, можливо, зустрінуть зі снігом та дощем.

Найбільш холодними місяцями стануть грудень і січень, лютий обіцяє бути відносно м’яким. Метеорологи прогнозують зиму 2016 року в межах температурної норми помірноконтинентального клімату, однак більш холодну, ніж у 2015 році.

У відділі кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди гідрометеорологічного НДІ НАН України чекають теплого вступу в студену зиму.

«У першій декаді грудня температура втримається вище норми, чекаємо до 7 градусів тепла. Але після 10 грудня очікуємо тривале похолодання (3—5 градусів морозу) до початку наступного року», ― пояснила професор Вазіра Мартазінова, ― пише видання «Сегодня».

Тим часом, оцінки гідрометеорологічного НДІ НАН України та Укргідрометцентру щодо погоди на Новий рік різняться: «Новий рік має бути морозним, з кінця грудня і до 10 січня можливі найнижчі температури: вночі місцями ―10—15 градусів», ― каже В.Мартазінова.

«На Новий рік нульова температура, сніг з дощем», ― зазначає заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.
В іншому синоптики сходяться і прогнозують нормальну за температурою і опадами зиму.

«Всі три зимові місяці виявляться близькими до норми, як за температурою, так і за опадами», ― пояснює Анатолій Прокопенко. ― Для грудня середня норма «за морозами» ― мінус 2—4 градуси, для січня і лютого ― 3—5 морозу, за опадами всі місяці в межах 20 мм.

«Після 10 січня температура відновиться і підніметься вище норми на 3—4 градуси. Тобто лютий очікується м’яким і з незначними опадами», ― сказала В.Мартазінова. Однак і різкі зміни не виняток. ― «Окремі дні будуть дуже суворими і несподіваними».

Народний провісник погоди Валерій Некрасов обіцяє помірно холодну і малосніжну, але затяжну, до середини березня, зиму. На Новий рік він прогнозує нульову температуру і дощ зі снігом. Температура нижче -20°С можлива в лютому, потім почне теплішати.

А народний синоптик з Луганська Леонід Горбань пророкує морози до -15°С на початку грудня, а сильний сніг ― в січні і лютому.

Перший сніг в Україні випав 12 жовтня. Циклон з холодними опадами відвідав західний регіон країни ― Львівську, Івано-Франківську та Чернівецьку області.