Якщо учень помре від коронавірусу, директора школи можуть посадити за грати, – МОЗ

Кримінальна відповідальність директорові загрожує у тому випадку, якщо смерть дитини була спричинена порушенням карантину в школі.

У разі порушення карантину навчальними закладами керівникам загрожує штраф або позбавлення волі строком від трьох до п’яти років.

Міністерство освіти у науки України звернулося з листом до керівників шкіл та керівників департаментів (управлінь) освіти й науки. У ньому наголосили на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу за умов пандемії коронавірусу. Відтак у разі недотримання вимог законодавства про охорону здоров’я керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Якщо навчальний заклад попри заборону продовжує працювати у регіоні «червоної» зони або не дотримується санітарно-гігієнічних правил, керівника школи можуть оштрафувати або ув’язнити.

У випадку смерті неповнолітнього, спричиненої недотриманням карантину, директора школи можуть позбавити волі строком від трьох до п’яти років. Також розмір штрафу для громадян за порушення карантину становить від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадовців – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів.

За інформацією пресслужби Міністерства освіти і науки України