Ялинка розбрату: суд скасував штраф черкаських екологів

Час летить невблаганно. Ніби ще вчора у Шполі роздували «бурю в склянці води» через новорічну ялинку на головній площі міста, яку, нібито, «нехороші» чиновники вкрали в дітей. Зробимо невеличкий екскурс назад та нагадаємо: нинішні новорічно-різдвяні свята прикрасила надзвичайно гарна й пишна жива ялинка на площі Героїв Майдану, яку привезли із Лебедина. Старе дерево зрізали на території Лебединського НВК №3, проте деякі «зрадофіли» одразу встигли це розкритикувати, не усвідомлюючи, що аварійна ялина створювала загрозу життю і здоров’ю дітей.

До цього вирішили причепитись окремі особистості, яким не до вподоби позитивні зрушення в Шполянській ОТГ та які отримали нищівну поразку у виборчих перегонах. Тож через фейкові сторінки в соцмережах розпочалось вивалювання бочок із гноєм на міського голову та директора НВК Сергія Осавулу. Але цього виявилося замало, і, згадавши власне радянське минуле, опоненти вирішили нашкрябати кляузу, викликавши черкаську інспекцію та їх руками покарати директора НВК за начебто неправомірне знищення ялини. Чиновники від екології недовго розбирались та й наклали штраф.

Проте, якщо поглянути на ситуацію з іншого боку, про яку критикани свідомо намагаються не згадувати, картина вимальовується протилежно інша. Так, директором Лебединського НВК №3 Сергієм Осаулою неодноразово направлялися до Лебединської сільської ради заяви щодо видачі ордеру на знесення зазначеного аварійного дерева, оскільки воно призводило до руйнування будівлі та могло спричинити травмування дітей. Однак жодного реагування з боку Лебединської сільської ради не було. Разом із тим, управлінням освіти і науки Черкаської ОДА ще у 2017 році було письмово доручено провести роботи щодо термінового знесення аварійних дерев поблизу навчальних закладів. Що й було зроблено керівництвом НВК власноруч.

Та жирну крапку у цій історії 18 квітня поставив суд. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шпола адміністративну справу за позовом директора Лебединського НВК №3 Сергія Осаули до Державної екологічної інспекції у Черкаській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, суд позов пана Осаули задовольнив. Тож опонентам залишилось принизливо скиглити та лізти назад у свої «фейсбучні печери», фантазуючи про помсту та вишукуючи нові брудні наклепи.

Сергій ЗУБАТОВ