«ЯСЛА»-2020: у Ротмистрівці шполяни змогли доторкнутися до неба

Як же всі ми за час карантину засумували за різними фестивалями! Тож ловимо будь-яку нагоду відвідати подібні.  Всі, хто не уявляє свого життя без авіації, сам конструює літаки, хто любить польоти і все, що з ними пов’язане, минулі вихідні провели у с. Ротмистрівка. Серед учасників фестивалю було багато шполян, які приїхали на фест авіації з  друзями, дітьми.

Любителів авіації зібрав минулими вихідними колись занедбаний аеродром поблизу Ротмістрівки. Назва фестивалю «ЯСЛА» розшифровується як «Я люблю Саміт Любителів Авіації». Це – єдиний в Україні фестиваль аматорської авіації. На ньому були представлені пів сотні саморобних повітряних літальних апаратів зі всієї України. Учасники приїхали із Тернополя, з Коломиї, з Харкова, з Дніпра, Вінниці. Але організатори попросили утриматися від відвідування учасників із помаранчевих та червоних зон коронавірусного поширення.

Цей захід дасть додатковий стимул для конструкторів, які займаються моделюванням та посприяє науковому прогресу України.

Розповідають, що торік на фестивалі представили 40 літальних апаратів, з них 25 сконструювали аматори. Цього року організатори провели й кілька майстер-класів для аматорів.

Кажуть, що нині у громаді працюють над відкриттям авіаклубу, щоб підтримувати молодь, яка працює в сфері авіамоделювання.

Сотня учасників, кілька тисяч гостей з усієї України – масштаби дійства перевершили всі очікування організаторів. Адже подібного в Україні не було близько 30 років.