ЄС може відкрити кордони для вакцинованих

Всім країнам Євросоюзу було рекомендовано послабити існуючі на цю мить заборони на в’їзд. Таке звернення Єврокомісії було зроблено днями вперше з початку пандемії коронавірусу у світі. При цьому не йдеться про робочі поїздки, а скоріше про тих, які підпадають під категорію «поїздки з несуттєвих причин». Іншими словами, послаблення режиму потрібно для туризму.

Відкрити кордони для тих, хто отримав всі рекомендовані дози вакцини — це означає прибрати такий пункт, як карантин (самоізоляція) після прибуття в країну ЄС. Разом з тим, будуть і категорії громадян, яких віднесуть до винятків із загальних правил — тут мають на увазі медиків, студентів, моряків та інших, які зобов’язані за родом діяльності здавати тести та дотримуватися карантину.

Важливі правила говорять, що вакцинація повинна бути закінчена мінімум за 14 днів до дати подорожі, при собі туристи повинні будуть мати документ, який підтвердить факт отримання вакцини. Дітям же буде рекомендовано здати тест на коронавірус (ПЛР) не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону.