Євробачення 2022: Калуш Orchestra переміг

На пісенному конкурсі Євробачення перемогла Україна. Гурт Kalush Orchestra з піснею "Стефанія" здобули третю для України перемогу на цьому конкурсі, інформує bbc.com. За правилами конкурсу, Євробачення 2023 року має пройти в Україні. Цього року фінал проходив в італійському Турині.

"Дякую всім людям, які за нас голосували. Це не передати, наскільки ми раді, що у нас получилося це зробити. Слава Україні!", — після перемоги заявив зі сцени Євробачення Олег Псюк, соліст групи Kalush Orchestra.

Голосування було дуже драматичним і до самого кінця не було відомо, хто переможе. Kalush Orchestra отримав 631 голос від журі і глядачів. За результатами голосування лише журі країн, на першому місці була Велика Британія — Сем Райдер, а Україна — на четвертому.

На пресконференції Олег Псюк подякував кожній країні за голоси.

"Для нашої країни зараз важлива будь-яка підтримка. В Україні довгий час не було хороших новин. Я радий, що ми веземо ці хороші новини", — заявив музикант.

Особливо він подякував Польщі за всю допомогу українцям. Журналісти у нього запитали, чи не має він відчуття, що за них голосували через війну, а не через з пісню. На це він відповів, що і до війни пісня "Стефанія" була серед лідерів букмекерських прогнозів.

"На наступний рік Україна з радістю прийєме Євробачення у новій цілісній і щасливій країні", — зазначив Олег Псюк.

Після конкурсу музиканти збираються відразу повертатися до України. Через кілька днів закінчуються їхні дозволи на перебування за кордоном.

Після виступу у фіналі Kalush Orchestra зі сцени закликав допомогти Україні, Маріуполю та "Азовсталі" просто зараз. Правилами конкурсу заборонені політичні гасла. Але шанувальники просили Kalush Orchestra про це у соцмережах.

На пресконференції у них запитали, що значить цей заклик.

"Це велика біда нашої країни. Більше тисячі людей оточили з усіх боків. Вони не можуть вийти з "Азовсталі". Що ми можемо зробити? Поширити інформацію. Якщо кожен звернеться до урядів своїх країн, то це може допомогти", — розповів Олег Псюк.

Музикант заявив, що не боявся дискваліфікації після цієї заяви.