Юлія Тимошенко: Україні потрібна якісна медицина, а не псевдореформа

Завданням нової влади має стати впровадження справді ефективної медицини, яка не має нічого спільного з псевдореформою від непрофесійної чинної влади. На цьому лідер партії «Батьківщина» наголосила на брифінгу.

Юлія Тимошенко зазначила, що так звана «реформа» не має жодного стосунку до вирішення реальних проблем, які стоять перед українською медициною, як галуззю, загалом і лікарями зокрема. Навпаки, «медична реформа» додає нових проблем і ставить під загрозу життя мільйонів українських громадян.

Наприклад, перш ніж зобов'язувати лікарів, особливо у сільській місцевості, укладати з пацієнтами контракти в електронній формі потрібно їх, принаймні, забезпечити комп'ютерами та зв'язком із Інтернетом. Та про які комп'ютери йдеться, якщо сільські і міські амбулаторії та лікарні не забезпечені належним чином ані ліками, ані медичною технікою.  

Лідер «Батьківщини» повідомила, що практично всі кошти, які раніше спрямовувалися у лікарнях на ліжко-місце, тепер перенаправляються на першу ланку — на сімейних лікарів, а послуги профільних медичних спеціалістів зі своїх кишень доведеться оплачувати людям, бо грошей на це бюджетом не передбачено.

Якщо «медична реформа» запрацює на повну потужність, то Україна ризикує втратити до третини населення через недоступність медичних послуг для більшості українців. Такі висновки ґрунтуються на аналізі процесу впровадження цієї «реформи», який партія «Батьківщина» прискіпливо вивчає в кожному районі, в кожному населеному пункті.