Юна шполянка отримуватиме стипендію Президента України

Указом Президента України від 10.02.2022 №50/2022 танцівниці родом зі Шполи Діані Вдовиці призначено стипендію Президента України у сфері хореографічного мистецтва. Про це повідомляють у Звенигородській районній раді.

Про таких дітей кажуть: «Рясно поціловані Богом». З дитинства велику роль у житті уродженки Шполи Діани Вдовиці займає мистецтво. Наполегливе навчання в 11 класі Шполянської гімназії №3 талановита дівчина нині поєднує з розвитком творчих здібностей у кількох напрямках: театралізації, хореографії, вокалі, грі на музичних інструментах та образотворчому мистецтві.

З 6-річного віку Діана є вихованкою комунального закладу «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді», де відвідує народний дитячий танцювальний колектив «Барвінок», зразкову дитячо-юнацьку телестудію «Ми», майстерню батику «Жар-птиця», гурток «Графіка», театральну студію «Смайлик». Саме навчання в танцювальному колективі сприяло опануванню перлин народної хореографії та формуванню ціннісних орієнтацій у сфері здоров’я, дозвілля, креативних умінь.

Заслужений працівник культури України, балетмейстер, керівник народного дитячого танцювального колективу «Барвінок» Едуард Пресліцький, який рекомендував кандидатуру Діани для розгляду на призначення стипендії Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва, гордиться своєю працелюбною вихованкою.

«За період навчання Діана зарекомендувала себе як виконавська, віддана, вольова учениця. Завдяки власній наполегливості й родинній підтримці вихованка, попри юний вік, є національно свідомою громадянкою України, виявляє непідробний інтерес до рідного краю, подає власний приклад гідного ставлення до витоків народної творчості, уміє слухати й чути музику та любити його величність танець. Хореографічна вправність, прагнення продемонструвати всі його барви стали поштовхом до мого рішення готувати разом із Діаною вже чотири роки поспіль сольні номери. Невгамовній енергії цієї вихованки, що має ще й хист художниці, вокалістки, можна тільки позаздрити, її ентузіазм переріс в повну самовіддачу. Коли піднімається завіса й на сцені синім полум’ям барвінка вибухає український танок, коли весняною гілкою сплітається дівочий хоровод або, як маленька поема, з’являється хореографічний малюнок – дивуюся легкості, чіткості рухів танцюристки, радію тій великій праці й замріяності, які створює ця юнка. Хореографічний вишкіл Діани сприяв її участі в церемонії урочистої зустрічі делегації на чолі із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калетаєвим з хлібом-сіллю, що відбулася в минулому році за участю Звенигородської районної ради в рамках офіційного візиту у Звенигородський район», – так натхненно розповідає про Діану її наставник Едуард Пресліцький.