Юні натуралісти вирощують рослини і вчаться доглядати за тваринками

ЗООПАРК ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

Коли Шполою поширились чутки про те, що на станції юних натуралістів, де юні любителі природи у вільний від уроків час вивчають рослини та вчаться догляду за тваринками, з’явилась нова мешканка — симпатична ослиця Моллі, виявилось чимало охочих познайомитися з нею. «Шполяночка+» також відвідала заклад, аби ще й дізнатися — що новенького тут нині відбувається.

Зміцнюється матеріально-технічна база

На станції юних натуралістів працює 21 гурток, де навчаються понад 300 дітей, по селах району такі гуртки діють у Ярославківському, Кримківському, Мар’янівському, Матусівському НВК №2, Лебединському НВК №1, їх відвідують близько сотні дітей.

На заняттях з педагогами дітки знайомляться з флорою та фауною, вивчають рослин, тварин, пташок, спостерігають за жабками та черепашками. На озерце, що розташоване поруч зі станцією, прилітають сімейство диких качок, за яким також полюбляють спостерігати юннати.

Дослідницька робота проводиться на відкритому та закритому ґрунтах.

Є на станції й живий куточок. Діти вчаться доглядати за морськими свинками, кролями, живуть тут кінь та ослик Моллі.

У цьому році юні натуралісти Шполянської районної СЮН під керівництвом керівника гуртків Наталії Гегельської посадили алею бузку, яка прикрашатиме територію позашкільного закладу. Ще юні любителі природи вирощують у теплиці розсаду квітів, черенкують декоративні кущі, які висадять на клубах, щоб різними барвами вони милували око до пізньої осені.

Тривають роботи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладу. Як розповіла директор Шполянської станції юних натуралістів Людмила Струк, минулого року в приміщенні навчальних класів було замінено дах, вікна, двері та козирки.

В нинішньому році сесією районної ради для ремонту на СЮН було виділено 55 тис.700 грн. Таких робіт нині доведеться виконати чимало: провести демонтаж аварійної стіни, заміну вікон на енергозберігаючі, придбати плівку для теплиці, засклити її та багато інших поточних робіт.

Взяли участь у конкурсі
«Парки — легені міста»

З метою формування екологічної культури особистості, набуття навичок і досвіду розв'язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи учнів загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів, щорічно до Дня довкілля на Шполянській районній станції юних натуралістів проводиться районний етап Всеукраїнського конкурсу «Парки — легені міст і сіл».

Як розповідає методист Шполянської районної СЮН Світлана Перемот, завданням конкурсу є залучення учнів до оздоровлення довкілля, збереження існуючих зелених насаджень, благоустрою парків, садів, скверів, бульварів; створення нових парків, лісопарків, скверів та інших об'єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури та садово-паркового мистецтва; пропагування досвіду цієї роботи; вивчення історії зеленого будівництва і садово-паркового мистецтва в Україні, традицій природокористування, сучасних напрямів паркобудівництва;

вивчення кращого досвіду створення та утримання зелених насаджень;

вирощування посадкового матеріалу плодово-декоративних дерев, кущів, квітів.

В цьому році найкращою роботою з вивчення історії парків нашого краю стала робота учня 6-А класу Шполянської ЗОШ І—ІІІ ступенів №1 Владислава Кугота під керівництвом учителя географії Тетяни Коломійчук. У своїй роботі Владислав вивчив і описав історію створення Дар'ївського парку, — зазначає Світлана Перемот.

Моллі — улюблениця малечі

Кілька десятиріч тому станція юних натуралістів мала велику навчальну базу, зокрема тут мешкали ведмеді, лань, ослики, коні, павичі і т.д. — такий собі міні-зоопарк, куди батьки приводили свою малечу познайомитися зі світом тварин.

Останні роки діти не мали такої можливості. Нині ж знову відроджується життя тваринного світу станції.

Нову мешканку станції юннатів Моллі придбали для дітей за сприяння голови райдержадміністрації Володимира Потапенка. Кормами для тварин допомагають Михайло Богач з ТОВ «Маяк-Агро», Борис Фоменко з ТОВ «Агро-Шанс», нещодавно отримали овочі для своїх підопічних від головного лікаря Шполянської ЦРЛ Василя Уманця та насіння люцерни для посіву на корма від заступника директора СТОВ «ЛНЗ-Агро» Сергія Струка.

Дітки залюбки доглядають за симпатичною Моллі, годують її. А дівчатка навіть роблять їй подарунки — у вигляді віночків із кульбабки, а осличка, попозувавши у цій яскравій прикрасі, залюбки з’їдає її.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).