ЮНІ ШПОЛЯНИ — ЛАУРЕАТИ ОБЛАСНОГО ФЕСТИВАЛЮ «ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР, МАТИ-УКРАЇНО!»

Традиційно в період новорічно-різдвяних свят, від Святого Миколая до Водохреща, Черкаська обласна філармонія гостинно зустрічає учасників фольклорного фестивалю вертепів і колядок «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!», засновником і організатором якого є Черкаське обласне відділення Дитячого фонду України.

Тож і нинішнього року, 17 січня, відбувся вже VI обласний фольклорний фестиваль, метою якого є відродження українських традицій, духовності, виховання у дітей патріотизму. З усіх куточків Черкащини, в тому числі і з нашого району, з’їхалися учасники фестивалю: діти-сироти, діти-інваліди, діти учасників АТО, діти з родин вимушених переселенців із східної України, які нині проживають на території області.

Перші несподіванки, цікаві враження чекали дітей прямо у фойє філармонії, де дива тільки починалися. Актори Черкаського обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка розпочали казково-різдвяну інтермедію — фольклорне дійство з колядками, щедрівками, різдвяними розвагами, осипаючи учасників та гостей фестивалю святковим настроєм.

В цей час у фойє проходила виставка-продаж тематичних дитячих робіт «Українська минувшина — стимул сьогодення», в якій брали участь і творчі роботи вихованців гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Шполянського будинку школярів.

Побували на святі голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко та голова обласної ради Валентина Коваленко, які привітали учасників фестивалю із новорічними і різдвяними святами.

Концертна програма з виступами виконавців фольклорного дійства тривала більше двох годин та супроводжувалася яскравими вокальними, танцювально-хореографічними композиціями й театралізованими постановками у виконанні більш, ніж двадцяти колективів і молодих артистів з усієї області — переможців мистецьких фестивалів та конкурсів дітей Черкащини.

Справжнім дарунком для глядачів став виступ 50-ти юних шполян — учасників зразкового танцювального колективу «Барвінок» Шполянського будинку школярів та народного аматорського колективу «Гренада» районного будинку культури (хореограф Едуард Пресліцький), які вже вдруге беруть участь у такому фестивалі. Хореографічна композиція «Люблю тебе всім серцем, Україно!» у їх виконанні вразила почесне журі та глядачів високою майстерністю виконання, естетичністю і гармонійністю поєднання усіх можливостей українського народного мистецтва. Саме мовою народного танцю діти розповіли про свою щиру любов до України.

На завершення свята, від організаторів та спонсорів, святкового настрою додав кольоровий піротехнічний фейєрверк, вручення учасникам дипломів та подарунки-солодощі.
Поїздку колективів району на свято організували заступник голови Шполянської районної державної адміністрації Ольга Шпиця, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Дмитро Вовк, начальник відділу освіти Павло Вербівський та директор Шполянського АТП-17150 Віктор Сушко, голоний лікар комунального закладу «Шполянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»  Наталія Качан.

Катерина ДУДНИК, директор Шполянського будинку школярів.

 

Діти учасників АТО Шполянщини також побували на фестивалі. Поїздку організували районні оргнанізації «Союзу українок» та «Народного фронту».