Цього літа в Черкасах проходив щорічний вишкільно-патріотичний табір «Гайдамацьке Коло–2018», організований Центром національно-патріотичного виховання, Всеукраїнською громадськаою організацією «Сокіл» за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації. Таборування було розділено на дві зміни: 18-28 липня та 11-21 серпня 2018 року. Участі в таборі взяла молодь віком від 14 років, у тому числі — і учень Товмацького НВК Богдан Тимошенко.
Проживання у таборі тривало 10 днів. За цей час, що юні українці провели у патріотичному колі в умовах таборової дисципліни, розвинули свої фізичні та розумові якості. Адже таборова програма спрямована на розвиток сили та інтелекту. Військова та спортивна підготовка, морська справа, командні змагання (Теренова гра, «Лава на лаву» та інші), рукопаш, альпінізм, пейнтбол, страйкбол тощо. А також: шуканка (квест), лекція з екосвідомості, історичні гутірки та мандрівки, теорія тотального опору, патріотичне виховання, школа виживання, тренінги з особистого розвитку.
— Я поїхав в табір «Гайдамацьке Коло» вперше, і я дуже хвилювався тому що ніколи не їздив у «Сокільскі» табори, — ділиться своїми враження юний товмачівець Богдан Тимошенко. — Але з часом я почав звикати до таборової дисципліни. Відразу наголошую, що цей табір — не відпочинковийц, а військово-патріотичний. Тут я отримав знання з військової справи, ми вивчали зброю і нас вчили стрільбі, грали в пейнтбол, теренову гру, відвідували «ШЕ.ФЕСТ». Вночі сторожували прапори, вивчали українські пісні і їх на ватрі співали. Головні умови табору — розмовляти українською, витримати всі 10 днів, незважаючи ні на що, поважати своїх побратимів і посестер. Гасла табору — «Де сила — там воля», «Ми, гайдамаки, ми — всі однаки». Це — незабутня подія, яку я пережив цього літа. Усім, хто зацікавиться, можу надати детальну інформацію, як наступного літа взяти участь у цьому надзвичайно цікавому і корисному таборі.
Батьки кажуть, що їхній син повернувся додому сильніший духом, твердо впевнений у правильності виховання патріотизму у молоді, намагається бути більш щирим та відкритим. І… з першого погляду виявляє тих, хто криє антиукраїнські погляди.
Ганна ШВЕЦЬ