ПРЯМА МОВА
Черкащина вже готова до опалювального сезону на 80%. Усе йде за планом. Підприємства теплоенергетики й об’єкти соціальної сфери мають ще три тижні на отримання паспортів і актів готовності.
Натепер споживачі сплачують за послуги підприємств житлово-комунального господарства й теплоенергетики області справно (107%). Дякую вам за це! Водночас рівень розрахунків підприємств теплоенергетики області за спожитий природний газ маємо на рівні 81%. Але це не відображає загальної картини по області, адже традиційно нас «тягнуть на дно» два підприємства: КП «Уманьтеплокомуненерго» із 25,1 млн грн боргу й ТОВ «Сміла-Енергоінвест» із 12,3 млн грн. І так із року в рік, причому адекватного плану реструктуризації боргів так і не запропоновано. Якщо місцеве самоврядування не справляється, то задіюватимемо правоохоронні й інші контролюючі органи.
• ПРО ДОРОЖНІ РЕМОНТИ
Ремонтна кампанія триває на автошляхах області. Водночас на минулому тижні ми зробили ще один важливий крок для наведення ладу на наших дорогах. Депутати облради ухвалили обласну програму фінансування ремонту доріг державного значення. По суті вона є правовим механізмом залучення на це коштів місцевих бюджетів.
Цьогоріч служба автомобільних доріг у Черкаській області отримала з державного бюджету близько 96,8 млн грн на утримання і ремонт шляхів. Водночас після зими, за підрахунками дорожників, ямковістю були вражені майже 50% автошляхів державного та місцевого значення. Тому ми шукаємо всі можливості залучення додаткових коштів. Зокрема, з місцевих бюджетів.
Окрім того, за підтримки наших нардепів, зокрема Сергія Рудика, ухвалено відповідну постанову Кабміну й передбачено фінансування поточного ремонту трьох автомобільних доріг загального користування державного значення, що проходять областю, на понад 214 млн грн. Ідеться про такі дороги, як Н-16 Золотоноша—Черкаси—Сміла—Умань; Н-01 Київ—Знам’янка та Р-09 Миронівка—Канів—Софіївка. Однак, щоб отримати кошти на їхній ремонт, нам необхідно забезпечити співфінансування з місцевих бюджетів усіх рівнів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Ідеться про 21,4 млн грн (10% від суми). Ухвалення «дорожньої» програми дає змогу це зробити.
• ПРО ШКІЛЬНІ НОВАЦІЇ
Нова якість навчання стає доступною нашим школярам. На Черкащині три школи розпочали цей навчальний рік у новому статусі. Віднедавна вони стали опорними. Один такий заклад розташований у Білозір’ї, інші — в Монастирищі та Городищі.
Ці школи перемогли в обласному конкурсі, запропонувавши кращі проекти. Створення опорних навчальних закладів як центрів якісного навчання передбачено відповідною програмою Міністерства освіти та науки України. Кожна з опорних шкіл отримала понад 2,6 млн грн із державного бюджету на покращення навчальної бази.
Створення опорних навчальних закладів — це ключовий етап реформи з надання якісної освіти. Особливо учням із сільської місцевості. Зміни в опорній школі в Городищі, де я днями побував, уже очевидні. Там переоснастили всім необхідним спеціалізовані класи, встановили інтерактивні дошки тощо. Також розпочали заходи з енергозбереження, а коштом місцевого бюджету придбали нові меблі. І, що не менше важливо, у школі змінюють підходи до навчання. У цьому опорному закладі навчатимуться діти не лише з Городища, а й із навколишніх сіл. Їх сюди підвозитимуть шкільним автобусом.
Опорна школа в Городищі має стати прикладом для решти районів і мотивувати їх вкладати кошти в якісну освіту. Загалом в області визначено 30 навчальних закладів, на базі яких створюватимуть опорні школи.