Ювілей в Небесній Україні

Левкові Лук’яненкові у День незалежності України виповнилося б 90…

7 липня нинішнього року пішов у вічність великий син України, невтомний борець за її незалежність Левко Лук’яненко. Всього лише півтора місяця не дожив він до свого 90-річчя, яке відзначив би саме завтра — 24 серпня, у День незалежності України.

Пам’ять про справи палкого патріота і його мудрість назавжди увійде в історію нашої країни. Ось його слова про Акт проголошення незалежності України:

«23 серпня 1991 року ми обговорювали порядок денний на 24 серпня. І я запропонував проголосити Україну незалежною державою. Якби я промовчав, то ми наступного дня ухвалювали б закони Української Радянської Соціалістичної Республіки. Комуністи були розгублені. І тому… погодилися з пропозицією… Як Кравчук поставив Акт на голосування, на табло висвітилося, що «за» — 346 депутатів. Від щастя хотілося плакати. Подумав: «Якби на цьому моє життя закінчилося, то я не дурно прийшов на білий світ». Це було величезне свято для мене, бо все життя мріяв про проголошення незалежності. Ми підхопилися, одне одного обіймали, вітали. Потім вийшли перед будинком Верховної Ради. Мене там теж вітали, взяли на руки, підкидали.

Додому повернувся, коли вже стемніло. Зайшов до хати, а там жінка застелила столи і виставила всілякі страви. Спитав: «Що ж це таке, що стільки всього наготувала?». Відповіла: «Так сьогодні ж твій день народження». Тут тільки про це згадав. Згодом люди казали, що то Господь підніс мені такий подарунок за те, що багато боровся і сидів у таборах…»