Парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці облаштували різдвяну шопку

Напередодні величного свята Різдва Христового біля стін храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату у Шполі з’явилася дивовижна споруда, в якій ожила мить народження Ісуса Христа.

Парафіяни разом із вихованцями недільної школи святково оформили різдвяний вертеп, який сяє різнокольоровими вогниками і сповіщає про радісну новину.

А завдячує громада такому незвичайному диву своїм небайдужим землякам — міському голові Сергію Кравченку, першому заступнику голови Віталію Плетіню, працівникам КП «Благоустрій», головному лісничому Шполянського лісництва Олександру Хорвату, приватним підприємцям Олександру Степовому та його сину Євгену.

«Нехай Бог береже вас і ваші родини, дорогі співгромадяни, та посилає нам благодаті і миру на землі! З Новим роком! З Різдвом Христовим вітаємо вас!», — такі побажання надсилають вдячні парафіяни благодійникам, спільно з якими створили красу для всіх містян.

Ганна ШВЕЦЬ.

ЦІКАВО ЗНАТИ

Що ж таке різдвяна шопка і що символізує?

Переважно це макет, що зображає вифлеємську стайню в ніч Різдва Христового.

Може бути виконана як у мініатюрі, так і у великих розмірах. Обов’язковими елементами є фігури Ісуса Христа, Матері Божої та святого Йосипа.

Залежно від варіацій, в шопці можуть також бути пастушки, ягнятка, три царі чи інші персонажі.

Інколи встановлюють живі шопки, в яких замість фігур беруть участь живі люди і звірі.

Встановлення шопок є однією з найпопулярніших різдвяних традицій в Європі та Північній Америці.

В Україні теж поширена традиція встановлення різдвяних шопок, найбільшою з яких вважається тернопільська.