З України намагалися вивезти 333-річну скрипку Страдіварі та рідкісний екземпляр «Кобзаря»

Правоохоронці запобігли вивезенню з України скрипки роботи італійського майстра Антоніо Страдіварі. Як інформує УМ, про це повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Інструмент, якому щонайменше 333 роки, намагався вивезти громадянин Болгарії. Серед речей 53-річного іноземця виявили також 6 монет, одна з яких датована 1780 роком. Цінність виявлених предметів визначить експертиза.

Також Служба безпеки України попередила вивезення з країни рідкісного видання «Кобзаря» Тараса Шевченка. Видання датоване 1860 роком і є однією з останніх прижиттєвих публікацій поета.

«Контрабанду спланував киянин на замовлення європейських клієнтів. Він знайшов кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин», — повідомили в СБУ.

Спецслужба зазначає, що в Україні залишилося лише 8 екземплярів «Кобзаря», надрукованих у вказані роки. На аукціонах Європи таке видання може коштувати від $50 тисяч. Крім того, зловмисники хотіли вивезти понад 200 срібних монет і прикрас часів кельтської та римської культур.