За браконьєрство винуватці платитимуть штрафи у чотири рази більші

Шполянські мисливці нарешті дочекались відкриття сезону полювання на хутрових та парнокопитних тварин. Згідно з наказом користувачів мисливських угідь Черкаської області його розпочато з 3 листопада. Розчохлено рушниці, перевірено спорядження, і щовихідні мисливці тепер зможуть виходити на промисел, займаючись споконвіків чоловічою справою.

Разом з тим, «Шполяночка+» звертає увагу на обов’язки мисливців та правила, які необхідно дотримуватись задля недопущення безконтрольного відстрілу та бездумного знищення популяції тварин.

Зокрема, кожен мисливець зобов’язаний мати при собі посвідчення, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Полювання на диких парнокопитних та хутрових тварин здійнюватиметься відповідно до Лімітів використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років, затверджених наказом Мінагрополітики України від 7.05.2018 № 232.

Триватиме сезон полювання до кінця грудня на самців та самок козулі, самок оленя плямистого, самок кабана та їх молодняк, здатний до самостійного існування; до кінця січня – на зайця-русака, самців оленя плямистого, кабана та їх молодняк здатний до самостійного існування; до кінця лютого 2019 року – на лисицю та єнотоподібного собаку.

Нагадуємо, що відповідно до наказу Мінприроди та Мінагрополітики «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)» майже в чотири рази збільшено розмір відшкодування збитків за браконьєрство.

Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення оленя плямистого – до 50 тисяч гривень, дикого кабана до 40 тисяч гривень, козулі – до 32 тисяч гривень.

Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових. Зокрема, за бобра – 10 тисяч гривень, зайця-русака – 8 тисяч гривень.

Закликаємо мисливців насамперед дотримуватися техніки безпеки під час використання зброї та наголошуємо на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни Черкаського краю.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства