За роботу без трудового договору загрожує штраф у 37 тис грн.

Згідно з новим законодавством за роботу без укладення трудового договору передбачено штраф у розмірі З7 тисяч гривень. Законом України №77-VIII від 28 грудня 2014 року в новій редакції викладено статтю 265 КЗпП щодо відповідальності за порушення законодавства про працю. Зокрема, відтепер юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:

• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

• оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий день;

• виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ в 30-кратному розмірі мінімальної зарплати (нині — 36540 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

У той же час, у коментарі «Слову і Ділу» юрист Руслан Белицький повідомив, що новий Трудовий кодекс деякими положеннями порушує Конституцію, права громадян і нагадує рабство.

«Що стосується громадян, то більшість положень, наприклад, з оплати праці, відпусток, взяті з попередніх ТК і виписані цілком зрозуміло. Однак, є зміни, які більше схожі на кріпосне право, ніж на нововведення. Наприклад, роботодавець має право без згоди працівника віддати його в компанію до іншого роботодавця. Відмова працівника буде розцінена як звільнення», — аналізує спеціаліст.

Таким чином, на думку юриста, зміни до Трудового кодексу порушують Конституцію України, права громадян та міжнародні конвенції організації праці.
Нагадаємо, що міністр соціальної політики Павло Розенко запевнив, що остаточний варіант нового Трудового кодексу підготують до лютого 2015 року. Зазначимо, що це вже третій варіант кодексу за останні 4 роки. Два попередні не пройшли друге читання в Раді, і тепер, за законом, після обрання нового парламенту все треба починати спочатку.

ДЖЕРЕЛО: http://www.slovoidilo.ua