За розбійний напад неповнолітнього засуджено на десять років

До 10 років позбавлення волі засуджено неповнолітнього, який вчинив розбійний напад на жительку Звенигородського району та ледь її не вбив з корисливих мотивів.

За публічного обвинувачення Черкаської обласної прокуратури Шполянським районним судом визнано винним 16-річного підлітка у вчиненні розбійного нападу, зґвалтуванні та закінченому замаху на умисне вбивство жительки Звенигородського району (ч. 1 ст. 187, ч. 2 ст. 15, п. 9 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 152 КК України). Про це інформує  пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

За даними слідства, обвинувачений у січні 2021 року, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, у вечірній час, із застосуванням фізичного та психологічного насильства та використанням ножа, у безлюдній місцевості напав на 50-річну потерпілу, заволодів її мобільним телефоном і грошовими коштами. У подальшому скоїв неправомірні дії сексуального характеру. З метою приховання цих злочинів й уникнення викриття у вчиненому, намагався позбавити жертву життя і наніс їй ножові поранення в ділянку шиї, після чого зник з місця події. Своєчасне надання потерпілій медичної допомоги завадило зловмиснику довести свої злочинні наміри дії до кінця.

Стороною обвинувачення зібрано достатньо доказів і в повному обсязі доведено вину підсудного у вчиненні кримінально караних діянь. Вироком суду особі призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.    

За принципової позиції прокуратури до вступу вироку в законну силу засудженому застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.