За ЦЕ проголосували шполянські депутати!

Доцільність реконструкції площі Героїв Майдану, розширення Шполянської ОТГ, перейменування вулиць, розподіл бюджетних коштів тощо. Ці та інші важливі питання розглянули депутати під час V сесії міської ради Шполянської об’єднаної територіальної громади. Які найвагоміші зміни ухвалили під час засідання народні обранці, з’ясовувала «Шполяночка+».   

     Скотареве увійшло до Шполянської ОТГ

   Шполянська об’єднана територіальна громада поповнилась ще одним селом. Так, під час сесії депутати одноголосно підтримали рішення скотарівців увійти до Шполянської ОТГ; поклали обов’язки старости села Скотареве на Андрія Запісецького; реорганізували Скотарівську сільську раду та її виконавчий комітет. Нагадаємо, що в липні місяці під час громадських слухань в селі скотарівці одноголосно прийняли рішення приєднатись до Шполянської ОТГ.

    На що потратять додаткові гроші?

   Зміни до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2017 рік», які внесли депутати на сесії міськради, стосувалися виділення коштів на першочергові потреби. Так, 214 тис. грн депутати виділили на харчування дітей 1-4 класів міських шкіл; 111 тис. грн спрямували на дофінансування харчування дітей у дитячих садках (у зв’язку з підняттям вартості харчування на одну дитину з 15 до 20 грн).

   На пільгове перевезення громадян виділено 64 тис. грн, 48 тис. грн — на поточний ремонт доріг. Також 50 тис. грн надали для виплати одноразової матеріальної допомоги шістьом військовослужбовцям-контрактникам.

   На суму 35 тис. грн для Кримок придбають котел для адміністративного приміщення, де, окрім сільської ради, розміщується ФАП, бібліотека, вузол зв’язку та кімната для репетицій дитячих творчих колективів. Ще 16 тис. грн виділили на поточних ремонтів доріг.

    Долю фонтанів вирішать самі шполяни!

    Питання реконструкції площі Героїв Майдану стало одним із основних питань порядку денного та викликало справжню дискусію в сесійній залі. Депутати намагались визначитись, що робити з  державною субвенцію в сумі 1 мільйон гривень, які виділив Кабінет Міністрів України на реконструкцію колишнього постаменту Леніна та будівництво фонтанів на площі Героїв Майдану у Шполі.

   Як вже писала «Шполяночка+» ідею реконструкції площі Героїв Майдану подав голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко та якими цифрами керувався чиновник, коли просив на ці потреби гроші в держави досі не зрозуміло?! Адже, за попередніми розрахунками, загальна вартість проекту складе майже 10 млн. грн, яких немає в бюджетах ні районної, ні міської рад. Тож, депутатів Шполянської ОТГ взяли справедливі сумніви: чи варто розпочинати те, на що немає коштів і чи не краще спрямувати ці гроші на більш вагомі питання.

    -  Хто ж нас вважатиме розумними, якщо ми зараз розпочнемо рити площу в центрі міста, не маючи для цього ні відповідної проектно-кошторисної документації, ні фінансового ресурсу, аби завершити розпочате? – наголосив на сесії депутат Михайло Богач. – Коштами платників податків потрібно розпоряджатись по-господарськи, а не загнати зараз себе і всю громаду в глухий кут: адже, розпочавши сьогодні цю реконструкцію, завтра для її завершення доведеться відірвати кошти, яких бракує, з більш глобальних проблем у місті. Чи правильно зрозуміє нас громада? Коли сьогодні люди звертаються до міської ради з проблемою нестачі якісної питної води,  ми будемо облаштовувати фонтани у центрі міста?!

   На захист проекту РДА висловився присутній на сесії заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз, який хоч і погодився з колосальною нестачею коштів на весь проект, таки закликав депутатів розпочати його реалізацію, мовляв, гроші колись знайдуться.

    - Щоб менше витрачати кошти із місцевих бюджетів ми попередньо вирішили залучитись підтримкою  держави. Звичайно, для реконструкції всієї площі виділеної судбенції замало, але з чогось потрібно починати, - сказав він.

    У свою чергу голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко зазначив, що такий масштабний проект стосується інтересів всієї громади і саме люди мають сказати чи витрачати на нього кошти.

   -  Куди витрачати бюджетні гроші мають визначати пріоритети громади, а не забаганки однієї людини, хоч і з «високого крісла», - наголосив Сергій Кравченко. - Тому перед тим, як ініціювати такий проект, треба було б як мінімум зібрати громадські слухання і запитати у людей чи хочуть вони фонтани, чи може в першу чергу таки потрібно вирішити проблеми з водою, сміттям, ремонтом тротуарів та іншим.

    Після довгих суперечок депутати зійшлися на думці, що останнє слово у цьому питанні повинно бути за думкою самих жителів Шполянської громади. Саме вони під час громадських слухань повинні вирішити, на що сьогодні більш доцільно використати державні кошти. Хоча не можна сказати, що Юрій Козоріз зовсім не мав рацію, коли озвучив свою думку щодо вищезгаданого постаменту: його потрібно прийняти як неприємну річ. Але ліквідувати його можуть і комунальники, заклавши на цьому місці клумби та посадивши квіти. А про реконструкцію площі за новим сучасним проектом можна буде планувати з часом, коли вирішаться інші глобальні проблеми, а міська скарбниця матиме достатній на це ресурс.

      Куди подінуть об’єкти гуманітарної сфери?

    На останній сесії міської ради депутати також прийняли ряд рішень, якими внесли зміни до попереднього рішення сесії стосовно прийняття з балансу районної ради у комунальну власність громади закладів освіти, культури та охорони здоров’я, що знаходяться на території Шполянської ОТГ. Зміни, зокрема, полягають у тому, що до переліку закладів освіти увійшов Скотарівський НВК, до закладів культури — Скотарівська бібліотека, а із закладів охорони здоров’я на баланс громади переходить весь Центр надання первинної медико-санітарної допомоги. Таким чином, інші громади, на території яких функціонує ФАП чи амбулаторія, що належить мережі ЦНПМД, делегуватимуть кошти Шполянській ОТГ для їх утримання.

    Уточнено змінами також і те, що об’єкти гуманітарної сфери переходять на баланс Шполянської ОТГ не лише як цілісні майнові комплекси, а й як заклади освіти. Тож, координація роботи цих закладів здійснюватиметься вже не райдержадміністрацією, як це було раніше, а міською радою Шполянської громади.

    Скотарівського Героя увіковічнять у назві вулиці

   Затяжний конфлікт із зміною назви вулиці академіка Агатангела Кримського завершено! Нагадаємо, що 18 травня 2016 року голова Черкаської облдержадміністрації підписав розпорядження «Про перейменування об’єктів топоніміки Черкаської області», згідно якого у Шполі вулицю та провулок 1 Травня перейменовано на вулицю та провулок Агатангела Кримського.

  З того моменту на адресу Шполянської міської ради почали надходити листи від жителів цих вулиць, які скаржились на перейменування та не врахування їхньої думки. З цього приводу Шполянською міською радою було ініційовано та проведено два громадських слухання, де владці намагались пояснити людям важливість перейменування та «примирити» жителів з новою назвою їхньої вулиці. Та люди не хотіли нічого чути, продовжуючи писати на різні інстанції. Тож, з цього питання було утворено нову топонімічну комісію в склад якої ввійшли представники громадських організацій та політичних партій, історики і правознавці, представники ЗМІ та голова вуличного комітету вулиці Агатангела Кримського. Більшістю голосів цієї комісії вирішили рекомендувати перейменувати вулицю та провулок Агатангела Кримського на вулицю та провулок Івана Носача — земляка із села Скотареве, який загинув в зоні АТО, захищаючи незалежність України. Натомість топонімічна комісія рекомендувала підготувати та винести на розгляд чергової сесії міської ради проект рішення щодо присвоєння ім’я великого українського письменника і діяча Агатангела Кримського міській бібліотеці, яка незабаром перейде із комунальної власності району в Шполянську об’єднану територіальну громаду.

   У міській раді вивчили думку самих жителів вулиці та провулку Агатангела Кримського, які беззаперечно погодились, аби їхня вулиця носила ім’я українського Героя та отримали на те письмову згоду від родичів загиблого. Тож, депутати підтримали відповідний проект рішення на засіданні сесії.

Наталія ДАВИДЕНКО