Запрошуємо на гурток зоотерапії

«Дивосвіт»

    Діти з «особливими потребами» — це досить складний, своєрідний контингент.

   Їх відрізняє ряд особливостей.

   У дітей з порушеннями опорно-рухового апарату є труднощі просторового аналізу і синтезу, порушення схеми тіла, словесного відображення просторових відношень.

   Для них рухи не лише важкі для виконання, але й дуже слабо відчутні, що стає причиною утруднення простих і більш складних форм сприйняття. Для того, щоб отримати, «відчути результат», необхіднo використовувати в своїй роботі різні методи і прийоми навчального і виховного характеру.

   Зокрема, безпосереднє спілкування з тваринами є елементами зоотерапії, спрямоване на зняття окремих симптомів, поліпшення розвитку психічних процесів, дрібної та загальної моторики, зниження стомлюваності, активізацію пізнавальних процесів тощо.

   Спілкування з тваринами здатне позбавляти дитину від стресу, покращувати роботу нервової системи і психіки в цілому, багато в чому сприяє гармонізації особистості. Контакти з тваринами служать додатковим каналом взаємодії з навколишнім світом, допомагають психічній і соціальній її реабілітації.

  Для дітей з особливими потребами (вадами психофізичного розвитку) на базі Шполянської районної станції юних натуралістів працює гурток соціально-реабілітаційного напрямку «Дивосвіт».

  Кожного четверга тижня, враховуючи канікули в центральному приміщенні станції юних натуралістів проходять заняття гуртка корекційно-розвивального напрямку з елементами зоотерапії. Приручені тваринки куточка живої природи допомагають у спілкуванні між дітьми, створюють атмосферу позитиву, радості, умиротворення. Запрошуємо всіх небайдужих до своїх дітей батьків на індивідуальні чи групові заняття(за вибором батьків) нашого гуртка. Тварини куточка живої природи чекають братів своїх старших.

   Заняття гуртка проводяться щочетверга з 11.00 до 16.00 на базі станції юних натуралістів. Підхід до кожної дитини індивідуальний. Умова — всі корекційні заняття проходять тільки в присутності батьків, або осіб, що їх замінюють.

Людмила СТРУК, директор РСЮН, 

Ольга ТОЛЧІНІНА, керівник гуртка