“Запити на автомобілі відходять на другий план”: шполянський волонтер розповів про зміну потреб фронту

Війна триває і потреби військових не зменшуються. Найчастіші запити у 2023 році: автомобілі, EcoFlow, Starlink, медицина. Які найактуальніші потреби прогнозують на 2024 рік, дізнавалися журналісти «Шполяночки+».

Шполянський волонтер Олександр Сімак розповів, що найбільше у 2023 році захисники потребували автомобілів, дронів, EcoFlow, Starlink, але запити на 2024 рік вже стрімко змінюються.

"Дійсно, якщо у 2023 році були актуальні автомобілі, дрони, Starlink та EcoFlow, то навіть на початку 2024 року я спостерігаю ситуацію, що запити, наприклад, на автомобілі поки відходять на другий план, хоча і не пропадають повністю, тому що лінія фронту «стоїть», - каже Олександр. - На даний час стає надзвичайно актуальною та важливою покупка FPV-дронів та звичайних, обладнання для них. Через недостатню кількість артилерії, зброя, яку нам передають з-за кордону, немає сенсу, адже немає боєприпасів для неї. Тому без цих дронів військові набагато менше зможуть зробити. Єдине, що залишиться актуальним на постійній основі - це якісна медицина".

Проблема неправильно організованих зборів навіть через два роки повномасштабної війни досі є актуальною, розводить руками волонтер.

"Неодноразово бачив, як кошти збирають на якісь безглузді речі, тому що некваліфіковані люди або ж ті, які не захотіли просто розібратися в цьому питанні, купували, наприклад, тепловізори дешевше в три рази звичайної ціни, які потім підводили наших захисників, - продовжує Олександр. - Тому важливо, щоб люди, які беруть на себе відповідальність, розуміли, що економити не можна, адже це питання життя військового. Я рекомендую працювати лише з перевіреними волонтерами, які дійсно розуміються на своїй роботі".

Чоловік радить не забувати, що триває війна, яка може в будь-який момент перекинутися на інші території.

"Кожна цивільна людина повинна знати як надати першу медичну допомогу, не забувати допомагати фінансово в силу своїх можливостей, - перелічує Олександр Сімак. - Інформаційна допомога теж дуже важлива. Також можна робити на постійній основі окопні свічки та маскувальні сітки. Якщо говорити про підготовку, яка повинна бути в кожного з нас: постійний саморозвиток, адже нашій країні потрібні люди, які вміють критично мислити та аналізувати навколишню ситуацію, не піддаватися під зовнішній вплив, потрібно пройти курси зі стрільби та такмеду, хоча б мінімально знати топографію. Ми повинні розуміти, що війна триває, не мало з нас підуть на фронт рано чи пізно. В своїх же інтересах варто бути підготовленим, тим більше, ніхто не знає де лінія фронту буде через місяць, якщо ми перестанемо допомагати нашій армії та прослідковувати дійсно актуальні запитати".

Військовослужбовець Назар Бурій поділився своїм досвідом співпраці з волонтерами по своїх запитах.

"Мій досвід максимально позитивний і швидкий, адже сильно чекати часу немає, коли знаходишся на бойових позиціях, - пояснює захисник. - Волонтери, з якими я працював, допомагали з різними запитами максимально швидко, в середньому десь до тижня. Звісно, потреби постійно змінюються, багато факторів на це впливають і дуже добре, коли не лише волонтери це розуміють, але й звичайні цивільні люди".

Чоловік додає, що потрібно звертати увагу на особливості цієї війни.

"Чим більше ти цікавишся - тим швидше зрозумієш, що ми ведемо війну з надсильним ворогом і перемогти ми зможемо тільки тоді, коли увага і допомога всіх громадян будуть спрямовані на перемогу спільними зусиллями".