ЗАРОБИТИ НА ДЕПОЗИТАХ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Життя середньостатистичного українця наразі виглядає досить сумбурним. Проста людина хоче перестрахуватися і зберегти свої нажиті непосильною працею гроші. Але тримати заощадження вдома під матрацом геть не вихід. У країні серйозно загострилася кримінальна ситуація, і органи МВС констатують різке збільшення кількості квартирних крадіжок. Тому все частіше люди, що зберігають заощадження вдома, втрачають все. Навіть самі правоохронці не рекомендуюь ховати гроші вдома. До того ж, вдома гроші лежать «мертвим вантажем», що не тільки не приносить доходу, а й знецінюється. Як можна заробити на власних коштах в наш непростий час кореспонденту «Шполяночки +» розповідає керівник Шполянського відділення Черкаської філії «ПриватБанку» Лариса РУДА:

— Експерти рекомендують: якщо у вас є заощадження, то краще покласти їх на картку або на депозит під гідні відсотки. Що ж у цьому плані може запропонувати «ПриватБанк»?

— Я повністю згодна з екпертами. Картка та депозит надійний спосіб для сбереження заощаджень. Так на депозитах можно заробити ще й додатковий дохід у вигляді відсотків. Тут діє загальне правило: чим більше строк розміщення заощадженнь на депозиті, тим вища відсоткова ставка. Залежно від цього ставки валютних вкладів становлять від 6% до 11%. Якщо ж говорити про вклади в національній валюті, то тут ставки досягають 23%.

— Нині спостерігається тенденція щодо зниження банківських ставок. З чим це пов’язано?

— Зниження депозитних ставок, в першу чергу, пов'язано зі стабілізацією ситуації на банківському ринку. Останнім часом ми спостерігаємо тенденції зростання депозитного портфеля банку, та й люди поступово почали повертати гроші на депозити. Довіра до банків почала відроджуватися. Ці чинники надають можливість уникати від залучення ресурсу за завищеною ціною і відновлювати кредитування.

— Тобто, можливо, це не остаточне зниження відсотків за депозитами?

— Стабілізація ринку прямо пропорційна поступовому зниженню відсотків за депозитами. Тому рекомендую не відкладати на потім відкриття депозитного вкладу. Тим більше, що розмір ставки залишається дійсним на весь строк оформленного депозиту, незалежно від того чи зменшуватимуться ставки на ринку.

— Гідні відсотки з депозиту — річ гарна, але зростаючі комунальні послуги спустошують кишені й ми підсвідомо шукаємо спосіб підзаробити. Підзаробити на депозиті — потаємна мрія чи не кожного. Та чи реально це?

— Наші вкладники при оформленні депозиту можуть самі обирати і сам вид вкладу, і спосіб нарахування відсотків по ньому. Тож відсотки можуть зараховувати на картку або додавати до суми вкладу та збільшувати прибуток шляхом нарахування відсотків на відсотки. Чи на вашу думку краще зберігати гроші вдома під 0% і кожного дня перейматися йдучи з дому та не спати вночі, бо хтось може влізти до вашої оселі?

— Яку пораду Ви дасте нашим читачам?

— Не забуваймо золоте правило «Гроші повинні робити гроші». У той час, коли зростають ціни на товари і послуги, «ПриватБанк» допоможе примножити ваші заощадження. А маючи свій фінансовий запас, ви впевненіше почуватиметеся в майбутньому.

Інтерв’ю Ганни ШВЕЦЬ.