Плата за землю є одним із основних джерел для надходження коштів до міського бюджету, які надалі виділяються на благоустрій та розвиток міста.
Враховуючи викладене вище та відповідно до Податкового кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» під час Х сесії Шполянської міської ради 1 червня 2016 року було затверджено проект регуляторного акта «Про встановлення податку на майно в частині плати за землю в м. Шпола на 2017 рік».
З метою захисту прав і свобод громадян, задоволення їхніх інтересів, створення умов для участі громадян у розробленні рішень міської ради, одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності Шполянської міської ради, проект рішення оприлюднено у засобах масової інформації.
Після оприлюднення цього проекту рішення, міська громада активно включилася в обговорення проекту регуляторного акта, за результатами якого до Шполянської міської ради надійшло ряд пропозицій від юридичних осіб, підприємців та громадян.
Працівниками міської ради узагальнено пропозиції громади до проекту регуляторного акта «Про встановлення податку на майно в частині плати за землю в м. Шпола на 2017 рік». Ставлячись із вдячністю до активної громадської позиції щодо встановлення плати за користування землею на території міста, міська рада вживатиме всіх можливих заходів, щоб донести всі думки громади до членів комісії та врахувати їх при прийнятті подальших рішень.
Остаточне рішення стосовно можливості врахування пропозицій жителів міста щодо встановлення плати за землю на 2017 рік буде прийнято 8 липня 2016 року на спільному засіданні постійних депутатських комісії з питань планування бюджету та фінансів і комісії з питань екології, охорони довкілля та регулювання земельних відносин та буде винесено 12 липня 2016 року на чергову сесію Шполянської міської ради.
Про результати розгляду пропозицій на засіданнях постійних депутатських комісіях, а також сесії міської ради та прийняте рішення буде повідомлено в наступних випусках газети.
Із сайту міської ради.
ДОВІДКОВО ДЛЯ ПОРІВНЯННЯ
До 2016 року плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовано за межами населених пунктів (розпорядниками яких є головні управління Держгеокадастру в областях, встановлювалася у розмірі не менше 4,5% від проіндексованої нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Згідно з дорученням Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані за межами населених пунктів, із 2016 року встановлюється в розмірі не менше 8% від проіндексованої нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено з 1 грудня 2016 року мінімальний розмір заробітної плати 1600 грн. При умові, якщо за лишити ставку єдиного податку для першої групи платників єдиного податку в розмірі 6,5%, то сума щомісячної плати становитиме 104 грн. Якщо застосувати ставку в розмірі 8%, як запропоновано згідно з проектом регуляторного акта, сума щомісячної плати становитиме 128 грн., тобто різниця складе 24 грн.
Ставка земельного податку для земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у 2016 році 0,05% від проіндексованої грошової оцінки земель що становить в середньому 7 грн. за 100 кв.м. Застосувавши у 2017 році ставку земельного податку за зазначенні земельні ділянки 0,07%, як запропоновано згідно з проектом регуляторного акта, від грошової оцінки в середньому становитиме 10 грн. за 100 кв. м., тобто різниця складе орієнтовно 3 грн.