Завершено роботу над базою для запуску ринку землі

Уряд завершив формування нормативно-правової бази для запуску ринку землі. Кабмін затвердив порядок перевірки відповідності набувача чи власника земельного паю. Контролюватимуть і кількість гектарів, які хоче придбати покупець, аби не перевищити встановлені державою ліміти.

Для оформлення-купівлі продажу особу набувача перевірять, а також має бути встановлено кінцевого бенефіціарного власника підприємства. Також перевірятимуть, чи не накладені на покупця санкції та чи не є він у переліку осіб, яких пов’язують з тероризмом.

Для цього використовуватимуть дані Державного реєстру прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Перевірку здійснюватиме орган, який реалізує державний контроль за використанням та охороною земель.

Нагадаємо, що продаж землі в Україні має стартувати з 1 липня. Але до 1 січня 2024 року купувати такі земельні ділянки зможуть тільки громадяни України загальною площею до 100 га.

Після цього максимальний ліміт на покупку землі збільшується до 10 тисяч га. Юрособи до 2024 року здійснити таку покупку не зможуть. Виняток зроблено для банків, які можуть набувати права власності на закладені по кредитах земельні ділянки, але будуть зобов’язані їх продати протягом двох років.

Важливо зазначити, що українські банки готові починати співпрацю з аграріями в сегменті кредитування. При цьому активність в такому різновиду кредитування експерти передбачають як мінімум за два роки.