Не перестаю дивуватися, скільки талантів є на Шполянщині, скільки людей, яких Бог нагородив якимось певним даром, у яких душа тягнеться до прекрасного, хто відчуває цей світ зовсім інакше…
Серед таких і жителька села Водяне, художній керівник сільського будинку культури Марина Олександрівна Боровик. Пані Марина ― мати трьох дітей, гарна і привітна жінка, активна творча натура, в якої безліч захоплень. Вона гарно малює, робить скульптури із пластиліну та туалетного паперу, виготовляє ляльки-обереги, створює картини із ниток.
Кілька років тому жінка захопилася різьбою по дереву за допомогою бензопилки. Тож деякі пеньки старих дерев біля сільського будинку культури, заводу, на її домашньому обійсті перетворилися на оригінальні дерев’яні скульптури. А останнім захопленням пані Марини стало архітектурне ліплення, яке нині користується все більшою популярністю. Тож відтепер деякі побутові споруди Марининого господарства мають облагороджений інтер'єр, набувши респектабельного і солідного зовнішнього вигляду. А ліпнина на каміні в будинку зробила його унікальним і неповторним.
― Ця робота потребує неабиякого терпіння, зосередженості та навіть оперативності, ― каже Марина Олександрівна. ― Адже використовувані для декоративного оформлення матеріали, а це цемент та спеціальний клей, швидко висихають. І щоб повністю закінчити роботу, доводиться працювати і вночі. Але мені це настільки цікаво та захоплююче, що я навіть не помічаю плину часу.
Пані Марина ― активна натура. Вона перебуває в постійному творчому пошуку. Але все, за що береться і робить, виходить в неї чудово!
― Мені допомагають мої колеги, з якими я працюю в будинку культури,― вони радять, оцінюють, підказують, за що я їм дуже вдячна.―каже Марина Олександрівна.
А в тому, що водянці шанують і цінять прекрасне, можна переконатися, завітавши до сільського клубу. Тут створено етнографічний музей, де збережено для наступних поколінь багато старовинних речей побутового вжитку, вироби народних умільців села. А роботи місцевих майстринь завжди представлені на районних виставках декоративно-ужиткового мистецтва. Тут працює 10 колективів художньої самодіяльності, в яких беруть участь багато талановитих жителів цього села.
Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).