Завжди у творчому пошуку

Не перестаю дивуватися, скільки талантів є на Шполянщині, скільки людей, яких Бог нагоро­див якимось певним даром, у яких душа тягнеться до прекрасного, хто відчуває цей світ зовсім інакше…

Серед таких і жителька села Водяне, художній керівник сільського будинку культури Марина Олександрівна Боровик. Пані Ма­рина ― мати трьох дітей, гарна і привітна жінка, активна творча натура, в якої безліч захоплень. Вона гарно малює, робить скульптури із пластиліну та туалетного паперу, виготовляє ляльки-обереги, створює картини із ниток.

Кілька років тому жінка захопи­лася різьбою по дереву за допомо­гою бензопилки. Тож деякі пеньки старих дерев біля сільського бу­динку культури, заводу, на її до­машньому обійсті перетворилися на оригінальні дерев’яні скульпту­ри. А останнім захопленням пані Марини стало архітектурне ліплення, яке нині користується все більшою популярністю. Тож відтепер деякі побутові споруди Марининого господарства мають облагороджений інтер'єр, набув­ши респектабельного і солідного зовнішнього вигляду. А ліпнина на каміні в будинку зробила його унікальним і неповторним.

― Ця робота потребує неаби­якого терпіння, зосередженості та навіть оперативності, ― каже Марина Олександрівна. ― Адже використовувані для декоративно­го оформлення матеріали, а це це­мент та спеціальний клей, швид­ко висихають. І щоб повністю закінчити роботу, доводиться працювати і вночі. Але мені це настільки цікаво та захоплююче, що я навіть не помічаю плину часу.

Пані Марина ― активна нату­ра. Вона перебуває в постійному творчому пошуку. Але все, за що береться і робить, виходить в неї чудово!

― Мені допомагають мої ко­леги, з якими я працюю в будинку культури,― вони радять, оцінюють, підказують, за що я їм дуже вдяч­на.―каже Марина Олександрівна.

А в тому, що водянці шанують і цінять прекрасне, можна пере­конатися, завітавши до сільського клубу. Тут створено етнографічний музей, де збережено для наступ­них поколінь багато старовинних речей побутового вжитку, вироби народних умільців села. А роботи місцевих майстринь завжди представлені на районних виставках де­коративно-ужиткового мистецтва. Тут працює 10 колективів художньої самодіяльності, в яких беруть участь багато талановитих жителів цього села.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).