Збережемо першоцвіти

З ЛЮБОВ’Ю ДО ПРИРОДИ

Весна... Пора пробудження природи, поява перших квітів. Чомусь у людей при зустрічі з квітами навесні виникає одна думка: «...зірву і принесу додому». А що далі вони зів’януть і стануть непотрібними — нікого не турбує. Саме з цієї причини першоцвітів стає з кожним роком дедалі менше, тому їх і занесли до Червоної книги.

Щоб змінити цю тенденцію до знищення першоцвітів, у школах міста було проведено конкурс «Збережемо першоцвіти», основним завданням якого є:

* залучення учнівської молоді до оздоровлення довкілля, збереження біорізноманіття Черкащини;
* виявлення місць зростання першоцвітів та їх охорона;
* проведення роз’яснювальної роботи серед населення.

Кожна школа підійшла по своєму до участі в конкурсі.

Так у Шполянському НВК «Загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №3-гімназія» діти намалювали малюнки на виставку «Перші квіти весни». Школярі молодших класів Шполянської загальноосвітня І—ІІІ ступенів школи №5 змагались у написанні кращої казки про першоцвіти. А гуртківці Шполянської районної СЮН провели виставку поробок «Я перша квіточка весни, зроби мене, але не рви!».

Також гуртківцями було виготовлено пам’ятки про першоцвіти, які діти роздали людям на вулицях міста.

Всі ці заходи, які проводять діти міста навесні, закликають людей не нищити природу, берегти, примножувати її багатства. Тому коли ви йдете до лісу, то сфотографуйте пролісок, підсніжник, ряст, а не рвіть його ― так ви збережете унікальні квіти і залишите їх для наступних поколінь.

Світлана ПЕРЕМОТ, методист Шполянської районної станції юних натуралістів.