Здобули призове місце на обласних спортивно-військових змаганнях в Оршанці

МАЙБУТНІ ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ

Минулої п’ятниці команда «Юних друзів прикордонників» Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №2-ліцей» зайняла третю сходинку у військово-спортивних перегонах, які щорічно проводяться серед молоді Черкащини на базі Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби України. Тривалий час учнів готували директор школи Іван Каракаш, його заступник Олександра Висотенко, вчитель історії Олександр Гончар та викладач предмета «Захист Вітчизни» Василь Фуркало. І ось 23 вересня команда виїхала до Оршанця на чергові військово-спортивні випробування, на які прибули 18 команд із Черкаської області.

— Шполянські ліцеїсти цьогоріч вже вчетверте відстоюють честь району на випробуваннях загонів «Юних друзів прикордонників», — розповідає тренер-викладач, голова Спілки ветеранів-прикордонників м. Шпола Василь Фуркало. — Так і в цьому році наша команда у складі Тетяни Сахно (капітан), Катерини Педченко, Родіона Лютого, Антона Гейка, Іллі Чукіна, Олександра Ващенка, Олександра Вдовиченка та Олексія Шумила наполегливо тренувалася, щоб гідно представити рівень свого вишколу.

Наші учасники продемонстрували чіткий стройовий крок із піснею та речівкою. Потім всі команди виїхали на польовий навчальний центр, де і розгорнулись усі найважливіші випробування. У військово-спортивній естафеті учасники шполянської команди показали високий рівень фізичного розвитку. Далі вивчалась матеріальна частина — неповне розбирання-збирання автомата Калашникова. Найсерйозніше завдання — бойова стрільба з АК-74. Слід зазначити, що не в усіх до цього часу була можливість виконувати стрільбу набоями з бойового автомата. Та і з цим завданням команда успішно впоралася. У секторі слідопитів випробовували свої знання та уміння читати сліди, розгадувати всі хитрощі, які можуть застосовувати порушники державного кордону. Найкращі здібності в цьому продемонстрував Родіон Лютий.

Головній суддівській бригаді були передані в електронному варіанті матеріали наступних конкурсів: презентація команди та розповідь про героїчних прикордонників району — Сергія Оліферука, який загинув у Афганістані, та загиблого героя АТО Сергія Лифаря.

Поки тривало підбиття підсумків суддівською бригадою, в учасників випробувань була можливість відвідати Центральний музей прикордонних військ та ознайомитися з бойовим шляхом воїнів-прикордонників у Другій світовій, в Афганській війнах. Особливо вразив зал«Небесної Варти» зі світлинами 68-ми прикордонників, які загинули, захищаючи кордони Батьківщини в зоні АТО. У їх числі — легендарний генерал-майор Ігор Момот, колишній командир навчального центру. Експозиції представляють його особисті речі, мундир, зброя, листи своїм рідним. Хвилиною мовчання вшанували всіх захисників України.

І тут довгоочікувана мить — команда на урочисте шикування для озвучення підсумку випробувань. Переможців та учасників змагань привітали заступник начальника навчального центру, полковник Валентин Сухомлин, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, представники міського та обласного осередку спілки ветеранів-прикордонників, представники агрокомпанії «Маїс», що долучилася до організації проведення змагань.

Перше місце визначили за командою юних прикордонників Смілянського району, другими були представники Драбівщини, третю сходинку п’єдесталу посіла команда Шполянського району.

Чесно скажу, що радості не було меж! Юним шполянам вручили грамоти від управління освіти облдержадміністрації та Державної прикордонної служби України, медалі за 3 місце, а від УСВА Черкащини — значки «ЮДП» та цінні подарунки: радіоприймачі. Поверталися додому після приємного фізичного навантаження з радісним настроєм. Адміністрація школи та команда «ЮДП» висловлюють щирі слова вдячності приватному підприємцеві Анатолію Рябоконю та працівникам його швейного цеху за виготовлення шевронів і прапора команди, приватним підприємцям Віктору та Людмилі Криськам за виготовлення логотипу емблеми та нанесення його на прапор. Такі заходи виховують справжніх патріотів та захисників Батьківщини!

Ганна ШВЕЦЬ.
Фото Олександра ГОНЧАРА.