ЗДОРОВИМ НИНІ БУТИ МОДНО!

Впродовж грудня у Журавському НВК проходив місячник «Ми — за здоровий спосіб життя!», метою якого було підвищення розуміння значення фізичної культури, виховання в дітей та молоді бережного ставлення до свого здоров’я, профілактика шкідливих звичок та інфекційних хвороб.

Серед учнів закладу були проведені відкриті виховні години, спортивні змагання, виставки малюнків та стінгазет, зустрічі з лікарями, круглі столи та дискусії, відверті розмови «Що допомагає мені бути здоровим?»

Впродовж місяця було проведене опитування серед учнів НВК. Пропонувалося дати відповідь на запитання: « Як зберегти своє здоров’я?», «Які шкідливі звички мають ваші друзі?», «Що ви знаєте про туберкульоз, інші інфекційні хвороби?», «Як передається ВІЛ-СНІД?» Серед шкідливих звичок були названі такі як куріння, нездорове харчування, недотримання режиму дня, ігри за комп’ютером.

В рекреації НВК були організовані виставки учнівських малюнків на тему «Збережи здоров’я та й на все життя», фотовиставка «Я люблю життя», стінгазети «Стережися туберкульозу», «Про СНІД знай сам і розкажи іншим».

До Дня Збройних сил України традиційно проводилися змагання «Нумо, хлопці!» Збірні команди учнів 8—11 класів «Отамани» та «Гетьмани» взяли участь конкурсах та естафетах і були рівні за силою та бажанням перемогти.

Дівчата та хлопці 7 класу влаштували тренінг «Немає щастя без здоров’я». Учні давали відповідь на запитання: які фактори шкодять здоров’ю і, навпаки, допомагають його зберегти. Писали правила-поради для товаришів: як залишатися здоровим. Готували й виступали з добірками про шкоду тютюнопаління, наркоманії. Прослідкували, як до збереження здоров’я ставились наші предки, видатні люди України і всього світу.

Учні 10 класу підготували класну годину на тему: «СНІД і суспільство». Запросили на неї одинадцятикласників.

Разом прослідкували історію виникнення хвороби та боротьби з нею. Називали причини та фактори, що можуть призвести до захворювання. Робили висновки про негативний вплив шкідливих звичок на молодий організм. Дізналися про внесок відомих людей до спільної справи — боротьби з хворобою та солідарності з хворими. Вчилися бути обачними в побуті та толерантними у ставленні до ВІЛ-інфікованих людей. Учні 11 класу поділилися своїм рецептом збереження здоров’я — це заняття спортом.

Гурток «Волейбол» в НВК працює вже багато років. Його вихованці демонструють гарні результати на районних змаганнях щороку. І порадували всіх нас також і нині. Адже саме збірні команди хлопців і дівчат Журавського НВК вибороли І місця з волейболу серед загальноосвітніх шкіл І—ІІІ ступенів.

Здоровий спосіб життя — система поведінки людини, а спорт — її важлива складова.

Світлана КЕНДЗЮК, заступник директора Журавського НВК з виховної роботи.