Земля для АТОвців — один із пріоритетів діяльності міської ради

У Шполянській ОТГ залишається гострим питання забезпечення права учасників АТО/ООС земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Які заходи здійснює місцева влада об’єднаної громади, відповідає заступник міського голови Шполянської ОТГ Сергій Заєць:

— Земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані за межами с. Кримки, с. Скотареве та м. Шпола прийнято у комунальну власність Шполянської міської ради 05.10.2018. До цього розпорядниками зазначених ділянок було Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області. Після отримання у комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення Шполянською міською радою прийняті рішення:

- щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення 49 земельних ділянок загальною площею 98,0 га для передачі їх у власність учасникам антитерористичної операції в східних областях України/операції об’єднаних сил для ведення особистого селянського господарства;

- стосовно передачі у власність учасникам антитерористичної операції в східних областях України/операції об’єднаних сил для ведення особистого селянського господарства 32 земельних ділянок загальною площею 63,0 га.

Разом з тим, Шполянською міською радою відповідно до розпорядження Кабінетом Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р прийнято рішення щодо погодження передачі у власність учасникам антитерористичної операції в східних областях України/операції об’єднаних сил для ведення особистого селянського господарства 10 земельних ділянок загальною площею 17,5 га, оскільки станом на 10.10.2019 р. земельні ділянки, сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовані за межами сіл Іскрене, Капустине, Лебедин Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області у комунальну власність громади не передано.