ЗЕМЛЯ — НАШЕ БАГАТСТВО

Не секрет, що Україна славиться найбагатшими і найродючішими землями, завжди вважалася світовою житницею і відрізнялася працелюбним народом. Разом з тим, правдою є і те, що за роки самостійності, впродовж понад два десятки літ, у нашій державі не створено такого механізму користування земельним ресурсом, щоб громадяни в більшості своїй відчували себе заможними і самодостатніми. Після Революції Гідності вкотре спалахнула надія на нове перезавантаження і віра в те, що саме земля стане в основі нарощування благ для кожного.
Про це кореспондент газети «Шполяночка+» поспілкувалася з в.о. начальника відділу Держземагентства у Шполянському районі Сергієм ЗАЙЦЕМ:

— Сергію Петровичу, які основні завдання ставить перед собою відділ і як змінюється сьогодні українське законодавство на вдосконалення землевпорядкування?

— Основними завданнями відділу Держземагентства у Шполянському районі є проведення заходів з охорони та моніторингу земель, ведення, організація робіт із землеустрою та оцінки земель. Із набранням першого січня 2013 року Закону України «Про Державний земельний кадастр» на відділ покладено завдання по веденню Державного земельного кадастру. У 2014 році Держземагентством України ініційовано заходи щодо реалізації громадянами України, які беруть участь у виконанні завдань антитерористичної операції у східних областях України, їх конституційних прав на безоплатне отримання земельних ділянок. Тому нині одним із приорітетів діяльності відділу є також надання земельних ділянок учасникам АТО. Ця робота здійснюється за сприяння Шполянської районної державної адміністрації та місцевих рад. Також відділом вживаються, в межах повноважень, заходи щодо максимальної передачі в оренду земельних ділянок та укладення додаткових угод до договорів оренди земель в частинні встановлення орендної плати відповідно до чинного законодавства.

— Чи нададуть повноваження місцевим радам щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності? Адже на місці краще знають, якому господарю довіряти, а якому — ні.

— Варто зазначити, що Держземагентством України із 15 жовтня 2014 року запроваджено обов'язкове врахування позиції органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями сільськогосподарського при значення державної власності. Так, головні управління Держземагентства в області, у разі звернення фізичних або юридичних осіб з клопотанням про надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності зобов'язані надсилати відповідним сільським, селищним, міським радам за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі яких зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування. Це рішення є одним із перших кроків з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, та спрямоване на розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин та посилення ролі органів місцевого самоврядування в управлінні землями державної власності, розташованими за межами населених пунктів.

Також на виконання доручення віце-прем’єр-міністра України у березні поточного року оголошено конкурси про проведення з відбору виконавців земельних торгів. На переможців покладатимуться повноваження з організації земельних торгів з продажу прав оренди на 20 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які розташовано на території Шполянського району. Загальна площа вказаних земель становить 300,85 га. З умовами конкурсу, переліком необхідних документів, строками їх подання та іншою інформацією можна ознайомитися на веб-сайті Держземагентства України у розділі «Земельні торги» — «Конкурси з відбору виконавців земельних торгів».

— Нині в країні проводиться оптимізація системи центральних органів виконавчої влади. Чи залишаться органи Держземагентства України?

— Після проведення оптимізації органи землевпорядної служби залишаться. На виконання постанови Кабміну після проведення реорганізації Держземагентства України та його територіальних органів буде створено Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

— Що б Ви хотіли побажати напередодні свята працівникам землевпорядної служби?

— Хочу привітати працівників відділу Держземагентства у Шполянському районі та колишніх працівників, які нині перебувають на заслуженому відпочинку, працівників Шполянського районного виробничого відділу ДП «Центр ДЗК», землевпорядників місцевих рад, сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств з Днем землевпорядника. В Україні професія землевпорядника завжди користувалася повагою, тому що вона присвячена безцінному скарбові країни — її землі.

У день професійного свята щиросердно вітаю вас і бажаю успіхів, здоров’я і довгих років життя. Нехай у вашому житті буде більше приємних хвилин, а тимчасові незгоди і негаразди залишаються осторонь.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).