Жінки матимуть більшу пенсію: хто та на яке підвищення претендуватиме?

В Україні регулярно ведуться десятки діалогів навколо пенсійних виплат. Це дещо болюча тема, адже вважається, що у порівнянні з іншими європейськими країнами, рівень життя українських пенсіонерів надзвичайно низький.

Більшість людей пенсійного віку виживають завдяки допомозі від дітей, адже при мінімальній пенсії в розмірі +- 3000 гривень, складно оплатити зимою комунальні послуги, купити необхідні ліки і ще й прохарчуватися весь місяць. Влада регулярно пропонує різноманітні реформи та законопроєкти, які мали б полегшити життя пенсіонерів та вивести їхній дохід на новий рівень. Наразі пропозицій багато, змін менше, але поступово надбавки починають отримувати деякі категорії пенсіонерів.

Наступного року жінки матимуть більшу пенсію

Гарні зміни стосуватимуться жінок у віці 60 років, які вийдуть на пенсію у 2022 році за наявності необхідного стажу. Їхня пенсія зросте на 9%. Це вже проанонсувала очільниця Міністерства соціальної політики Марина Лазебна. Крім цього, надбавку у розмірі 300 гривень отримають й усі пенсіонери у віці від 70 до 75 років. В обох випадках необхідний стаж для жінок 30 років і для чоловіків 35 років.

Лише 3% українців отримують пенсію вище 10 000 гривень

В Україні є високі пенсії і вони сягають вище 10 000 гривень, але отримує їх лише 3% українців. Всього 11% отримують пенсію у розмірі від 5000 до 10 000 гривень. І всі інші мають мінімальну пенсію у розмірі 3000 гривень. Для того, аби отримувати пенсію вище 10 000 гривень потрібно мати мінімум 35 років офіційного стажу і зарплату вище 36 000 гривень. На жаль такою зарплатнею може похвалитися лише обмежене коло спеціалістів.