Житлово-комунальне господарство Шполи: будні та перспективи

20 БЕРЕЗНЯ — ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА І ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Не секрет, що сучасний стан розвитку підприємств житлово-комунального господарства як Шполи, так і всієї України, перебуває у надзвичайно складних умовах. Саме тому реформування ЖКГ є однією з найбільш актуальних проблем, оскільки стосується інтересів як населення міста, так і всього народного господарства України. Отже, чого вже змогли досягти наші комунальники та які реформи цього року чекають на шполянські комунальні господарства?

Поповнення парку техніки
шполянських комунальних підприємств
Ще наприкінці 2015 року коштом Шполянської міської ради для комунального підприємства «Комунальник-сервіс» було придбано 2 нові одиниці техніки: сміттєвоз ГАЗ-3309 (кузов ємкістю 7 кубічних метрів може вміщувати щонайменше 16 сміттєвих контейнерів) і вакуумну машину ГАЗ-3309 (об’єм бочки 3,75 кубічних метрів).

І в 2016 році парк техніки продовжить поповнюватися. Зокрема, із міського бюджету, затвердженого на 2016 рік, депутатський корпус погодив виділити 500000 гривень на придбання трактора та 100000 гривень на купівлю розкидача. Також протягом цього року коштом Шполянської мерії планують придбати каток для дрібного ремонту автошляхів.

Розширення послуг,
які надаються комунальними підприємствами Шполи
Цьогоріч КП «Благоустрій» вже не винаймає автогрейдер, а працює на своїй техніці, яка протягом зимового періоду була приведена в належний технічний стан. І це значно економить кошти міської громади. Також придбані сміттєвоз і вакуумна машина дозволяють комунальному підприємству «Комунальник-сервіс» швидше та якісніше надавати послуги із вивезення побутових відходів, значно розширити клієнтську базу.

А при одному із комунальних підприємств планують відкрити бригаду, що ремонтуватиме незначні пошкодження доріг. Це, в свою чергу ,також слугуватиме зниженню вартості запропонованих ремонтних робіт, відкриттю нових робочих місць, швидшому реагуванню на пошкодження автошляхів і попередженню появи значних ямковостей на дорожньому покритті.

Роботи із покращення
благоустрою Шполи
У листопаді та грудні 2015 року вже було проведено капітальні ремонти автошляхів вулиць Свободи, Івана Кожедуба, Гоголя та заасфальтовано в’їзди до ДНЗ №1 «Ялинка» й ДНЗ №5 «Калинка». А при центральному вході до дитсадка «Калинка» ще й поклали новеньку тротуарну плитку «Старе місто».

У 2016 році за рахунок вільного залишку, що склався станом на 1 січня 2016 року та міського бюджету на 2016 рік ухвалили виділити 2140000 на поточний ремонт і 3300000 на капітальний ремонт доріг у Шполі. І, зокрема, вже до кінця травня у Шполі заасфальтують вулиці Молодіжну, Котляревського та Перемоги. Також на площі Героїв Майдану буде частково замінена асфальтна плитка.

Ремонт вуличного освітлення
У листопаді-грудні 2015 року комунальне підприємство «Благоустрій» вже провело роботи із заміни ламп і плафонів на вулицях: Лютневій, Михайла Старицького, Благовісній, Папаніна, Береговій, Різдвяній, Благодатній, Рильського, Фефера, Польовій, 400-річчя Шполи та інших. А також встановили 3 ліхтарі біля дошкільного навчального закладу №5 «Калинка», 3 декоративні садово-паркові ліхтарі в Шполянському міському парку дитячого дозвілля.

І до кінця квітня 2016 року на 27 вулицях і 5 провулках Шполи проведуть роботи із капітального ремонту вуличного освітлення. Для цих робіт із міського бюджету виділили 400000 гривень.

Покращення парків, скверів, реконструкція й створення нових архітектурних споруд
Наприкінці 2015 року КП «Шполянський міський парк дитячого дозвілля» було не впізнати. Завдяки Лебединському насіннєвому заводу, який підтримав ініціативу міського голови Шполи Сергія Кравченка та голови районної ради Олександра Кузуба, на шполян тут очікувала справжня казкова феєрія: яскрава ілюмінація, казкові герої, прикраси та відповідний інтер’єр в будиночках, розташованих на території парку. Так тимчасово було створено резиденцію Святого Миколая.

У 2016 році Шполянська міська рада вдруге хоче подарувати містянам казковий настрій. Так, до 1 червня в Шполянському міському парку дитячого дозвілля буде полагоджено фонтан і підведено до нього світломузику та водопровід, встановлять ряд гіпсових і дерев’яних фігурок казкових і мультиплікаційних героїв, розпочнеться робота зі створення незвичайних клумб, посадять низку дерев і кущів.

Окрім того цьогоріч міськрада планує виготовити та встановити в'їзний знак на в'їзді до міста з траси Золотоноша—Умань, наприкінці вулиці Героїв Крут і побудувати в центрі міста нову громадську вбиральню. Нині керівництво мерії вивчає питання щодо можливого продажу чи демонтажу недобудованого будинку культури, що знаходиться в самісінькому центрі Шполи.

Проведення водопроводу в Шполі
Незабаром у нашому місті розпочнуться роботи із проведення водопроводу. Члени комісії з питань планування бюджету та фінансів уже погодили виділити 52 000 на проектно-кошторисні роботи з облаштування водопроводу на вулиці Нахімова та 9 000 гривень на коригування проектно-кошторисної документації водопроводу району молокозаводу.

Розчищення чагарників
і впорядкування сміттєзвалищ
Ще в листопаді 2015 року комунальні підприємства Шполи розпочали роботу із розчищення чагарників, вирубування дикорослих дерев і впорядкування стихійних сміттєзвалищ. Зокрема, за останні 4 місяці наше місто позбулося хащ навпроти автостанції та в прилеглій до річки Шполки зоні на вулиці Соборній. Поблизу залізничного вокзалу було ліквідовано стихійне сміттєзвалище: вивезено все сміття, розчищено територію і встановлено кам’яні обмежувачі А також за підтримки депутата міської ради Михайла Богача та приватного підприємця Станіслава Стеценка було впорядковано ділянку навпроти цвинтаря на вулиці Нахімова. Там також було розчищено великі чагарники, прибрано смітники, а навесні буде облаштовано зупинку для автомобілів. Біля стоянки встановлять лавочки та побудують криничку.

Цікаво, що за рахунок вирізання дикорослих дерев і кущів комунальні підприємства змогли використовувати подрібнені гілки на опалення власних контор і адмінприміщень, а також забезпечили дровами близько 25 сімей воїнів АТО, 2 сім’ї інвалідів та інших пільгових категорій містян.

Незабаром роботи із вирізання чагарників розпочнуться і на вулиці Нахімова. Нині комунальні підприємства очікують на оформлення необхідної для проведення робіт документації.

Вікторія ЄРОВА.

Як повідомив «Шполяночці+» директор КП «Комунальник-сервіс» Василь ПЛАСТУН, їхній трудовий колектив налічує нині 30 штатних працівників:

— Ми вже не один рік постійно беремо курс на реформування підприємства, кінцевою метою якого є значне підвищення якості надання послуг населенню — вчасно і в більших обсягах, — розповідає Василь Володимирович. — Нинішній робочий будень ми розпланували ще о пів на восьму ранку, в результаті цього планування згідно з встановленим маршрутом сміттєвозом вивозитимуть сміття. Всього по місту налічується 80 сміттєящиків, з яких щотижня забирається сміття. Слюсарі-водопровідники проводять у мікрорайоні колишнього цукрозаводу облаштування додаткових колодязів у водопровідній мережі — так ми створюємо в цьому розподіленні оптимальні умови для обслуговування населення. Також спеціалісти виїздять згідно із заявами багатоквартирних будинків, зокрема, електрики сьогодні ремонтуватимуть неполадки електропостачання в одному з них.

У переддень професійного свята бажаю всім колегам міцного здоров’я, успіхів у всьому та головне — вдячності земляків за якісні комунальні послуги та комфортне життя в рідному місті.