Жнива-2020: Черкащина готується розпочати збір ранніх зернових

Південь України вже жнивує. Незабаром до робіт зі збирання ранніх зернових приєднаються агровиробники Черкащини. Пише "Агробізнес".

Такий прогноз озвучив начальник Черкаського обласного гідрометеорологічного центру Віталій Постригань, пише procherk.info.

Цьогоріч на полях Черкащини засіяно близько 250 тис. га ранніх зернових. При цьому, весняно-літня вегетація відбувається за мінливої погоди. А фенологічний розвиток більшості сільгоспкультур наразі в області із випередженням середніх багаторічних строків на 1-2 тижні.

За агрометеорологічними прогнозами, цьогоріч на Черкащині очікується врожай ранньої групи зернових.

- Так, за спостереженнями агрометеорологів, на тестових полях області зерно озимої пшениці скрізь досягло молочної, а на окремих площах південно-східної частини, де вологозапаси ґрунту найнижчі – воскової стиглості та практично готове до збирання. Перехід від воскової до повної стиглості – це чисто фізичний процес і знаходиться в повній залежності від вологості повітря. В середньому цей процес становить 9-10 діб, – зазначив Віталій Постригань.

За синоптичними розрахунками, підсиханню зерна в кінці червня – на початку липня перешкоджатимуть періодичні дощі, тому хліборобам не слід зволікати з початком жнивної кампанії.